به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، عصر امروز همایش «رهروان زینبی» همزمان با سراسر کشور و به همت حوزه بسیج خواهران حضرت معصومه (س) دماوند در حرم مطهر امامزاده شمس‌الدین محمد (ع) این شهر برگزار شد.

یک مبلغ دینی در این مراسم ضمن تسلیت ایام شهادت حضرت اباعبدالله الحسین (ع) اظهار داشت: عده‌ای سؤال می‌کنند که چرا در دهه اول محرم، عزاداری‌های بیشتری نسبت به دهه دوم انجام می‌شود؛ باید در پاسخ به این سؤال گفت که ما نباید مانند کوفیان باشیم که پس از شهادت امام حسین (ع) به شیون بپردازیم.

فهیمه فراهانی ادامه داد: عزاداری ما در دهه اول محرم نشان‌دهنده اعتراض ما نسبت به این اتفاق است؛ ما فریاد می‌زنیم و شیون می‌کنیم که نمی‌خواهیم امام حسین (ع) به شهادت برسند.

وی با اشاره به ایراد خطبه‌هایی توسط حضرت زینب (س) در میان کوفیان و شامیان تصریح کرد: واقعه کربلا دو بعد داشت؛ یکی امام حسین (ع) و دیگری حضرت زینب (س) است؛ حضرت زینب (س) با قرائت خطبه‌هایی در میان کوفیان و شامیان به آسیب‌شناسی آنان پرداخت و تمام مردم را بهت‌‌زده این همه فصاحت خود کردند؛ به گونه‌ای که حضرت علی (ع) و نهج‌البلاغه ایشان سخن می‌گوید.

این مبلغ دینی با بیان اینکه در جامعه امروز نیز عده‌ای هستند که گریه‌های کوفی مسلکانه دارند، گفت: حضرت زینب (س) جماعت کوفی را مدعی، متکبر، اهل بغض و کینه، کاذب، چاپلوس و اهل طعنه خطاب کردند.

فراهانی اضافه کرد: در این راستا، فردی همچون شمر که جانباز جنگ صفین و در رکاب حضرت علی (ع) بود، به جایی می‌رسد تا سلاله پیامبر (ص) را به شهادت می‌رساند.

منبع: فارس

انتهای پیام/س