به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، علی شیوا دقایقی پیش اظهار کرد: طبق اعلام ستاد مقابله با حوادث غیرمترقبه استانداری تهران و اخطار سازمان هواشناسی، با تقویت سامانه بارشی از بعد از ظهر امروز تا صبح چهارشنبه در استان تهران به خصوص بخش‌های شمالی بارش باران و برف گاهی با رگبار و رعد و برق و تندباد موقتی پیش‌بینی می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: این سامانه در ارتفاعات با بارش برف و مه، گاهی با کولاک برف و احتمال تگرگ همراه خواهد بود و شدت بارش در ارتفاعات استان تهران پیش‌بینی شده است.

معاون امور فنی و عمرانی فرماندار شهرستان دماوند با اشاره به آماده‌باش نیروهای خدماتی و امدادی در این شهرستان گفت: ستاد مدیریت بحران دماوند علاوه بر اعزام تیمی برای خدمات‌رسانی در حادثه سیلاب استان گلستان در خود دماوند نیز در حالت آماده‌باش کامل قرار دارد.

شیوا ادامه داد: همچنین ماشین‌آلات تخصصی همچون لودر، بیل مکانیکی و کامیون در محل‌های مهم رودخانه‌های تار، آبعلی و دلیچایی استقرار پیدا کرده‌اند و ستاد مدیریت بحران در فرمانداری دماوند مستقر است.

وی با بیان اینکه مسافران نوروزی از برپایی چادر یا اطراق در حریم رودخانه‌ها خودداری کنند، تصریح کرد: همچنین تقاضا داریم که مسافران و گردشگران خودروهای خود را در حریم بستر رودخانه‌ها پارک نکنند.

معاون امور فنی و عمرانی فرماندار شهرستان دماوند تأکید کرد: دهیاران، بخشداران و شهرداران شهرستان دماوند باید اطلاع‌رسانی‌های لازم در خصوص وقوع سیلاب را به شهروندان و روستائیان داشته باشند.

انتهای پیام/س