به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، عباس صفری روز چهارشنبه در پی نارضایتی برخی شهروندان ساکن سایت مسکن مهر شهر دماوند مبنی بر نامطلوب بودن معابر اصلی این منطقه، به اقدامات صورت گرفته توسط شهرداری دماوند در این سایت اشاره و اظهار داشت:  با توجه به بالا بودن حجم خدمات در این منطقه، شهرداری اولویت را به بهسازی معابر اصلی و پرتردد اختصاص داده است.

وی خاطرنشان کرد: هم اکنون ۳ هزار مترمربع روکش و ۲ هزار مترمربع لگه گیری آسفالت در محور اصلی این شهرک مسکونی صورت گرفته است.

این مقام مسئول همچنین به جمع آوری جداول فرسوده و آسیب دیده بلوار اصلی با وجود آنکه زمان کمی از اجرای این پروژه گذشته بود، اشاره کرد و گفت: اجرای ۲هزار مترطول مرمت و احداث نهر، ۱۸۰۰مترطول احداث رفوژ وسط بلوار اصلی، ۴۰۰ مترمربع سنگ فرش و ۱۷۰۰ مترمربع پیاده روسازی بتونی، ۴۵۰۰ مترطول لوله گذاری جهت آبیاری قطره ای فضای سبز و غرس حدود یکهزار درخت و درختچه در منطقه مسکونی مسکن مهر از جمله خدمات صورت گرفته توسط شهرداری دماوند است.

شهردار دماوند ادامه داد: با توجه به وجود شیب در برخی مناطق این شهرک مسکونی، اجرای دیوار حائل جهت جلوگیری از ریزش خاک در دستور کار قرار گرفته که هم اکنون دو دیوار حائل به مساحت ۵۰۰ مترمربع در حال اجرا است و در نظر داریم در یکی از مناطق حادثه خیز این منطقه نیز دیوار حائلی به مساحت ۳هزار مترمربع احداث کنیم.

صفری یکی از اقدامات مهم جهت زیباسازی مسکن مهر را جمع آوری و پاک سازی نخاله ها و زباله های باقی مانده از احداث ساختمان های مسکونی دانست و تصریح کرد: در اثر بی مبالاتی تعاونی ها، شاهد حجم زیادی از نخاله های ساختمانی و زباله در اطراف شهرک بودیم که شهرداری طی مدت یک ماه به صورت مستمر بیش از ۲هزار مترمکعب نخاله با ماشین آلات سنگین جمع آوری نمود که همچنان نیاز به پاک سازی دارد.

وی همچنین به زه کشی آبهای سطحی در این منطقه اشاره کرد و گفت: در برخی مناطق شهرک شاهد رها بودن آب های سطحی بودیم که تاکنون ۳۰متر طول نهر عرضی اجرا شده و در نظر داریم کانالی نیز جهت مدیریت آبهای سطحی در آینده ایجاد کنیم؛ همچنین با توجه به اهمیت ورودی و خروجی مسکن مهر، در حال احداث رمپ جهت تسهیل در تردد شهروندان هستیم.

این مقام مسئول همچنین در خصوص ساماندهی محورهای فرعی جهت تردد بهتر شهروندان نیز خاطرنشان کرد: هم اکنون احداث نهر در محورهای فرعی آغاز شده که تاکنون ۲۰۰ مترطول و ۲۰۰ متر تک جدول اجرا و مابقی نیز در دست احداث است؛ تمامی مناطقی که در تعهد شهرداری است و به این نهاد تحویل شده، قطعا اجرایی خواهد شد.

شهردار دماوند برنامه آتی این نهاد در مسکن مهر را احداث جایگاه آتش نشانی و احداث بوستان با هدف تحقق حقوق شهروندی دانست و تاکید کرد: شهرداری همچنان به جمع آوری سگ های ولگرد، زباله ها، رفت و روب معابر اقدام خواهد کرد بطوری که شب گذشته حجم زیادی از سگ های بلاصاحب در این منطقه جمع آوری شد.

منبع: ایرنا

انتهای پیام/س