مجتبی صدیق‌دماوندی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری عصر شرق اظهار کرد: وضعیت امامزاده هاشم(ع) نیاز به تعیین تکلیف ندارد و این بقعه مبارک که از نوادگان امام حسن مجتبی (ع) است در طول قرن‌های گذشته در حوزه استحفاظی، طبیعی و جغرافیایی شهر دماوند بوده و همواره مورد احترام اهالی این شهرستان است.

وی افزود: این بقعه مبارکه طی سالیان متمادی توسط دماوند و اداره اوقاف و امور خیریه دماوند، مرمت و اداره شده است و تعداد سه سند مالکیت شش دانگ این بقعه تحت سه پلاک فرعی جداگانه از سنگ ۵۶ اصلی قریه مشاء دماوند جزو حوزه ثبتی دماوند در اداره ثبت اسناد شهرستان دماوند به تصدی اداره اوقاف و امور خیریه دماوند صادر شده است.

دبیر انجمن علمی تخصصی حقوق دماوند گفت: با وجود سوابق موجود تصدی بر امامزاده هاشم (ع) هر گونه تصمیم گیری راجع این بقعه که از تصدی اداره اوقاف شهرستان دماوند کاسته یا آن را محدود سازد، فاقد مبنای حقوقی، عرفی و ثبتی است.

صدیق‌دماوندی اضافه کرد: انجمن علمی تخصصی حقوق دماوند، قرارگاه علمی برای بررسی مستمر موضوع ترتیب داده تا عندالزوم با همکاری اداره اوقاف و امور خیریه دماوند از طریق  مراجع ذیصلاح اقدام قاطع کند.

انتهای پیام/س