به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، نصرالله پژمانفر، نائب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس در تشریح نشست سه‌شنبه ۲۶ دی‌ماه کمیسیون فرهنگی مجلس، گفت: نشست امروز کمیسیون به طرح سوالات نمایندگان از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اختصاص داشت.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی افزود: قاسم میرزایی نیکو نماینده مردم دماوند و فیروزکوه درباره انتقال حاکمیت امامزاده هاشم از استان تهران به استان دماوند دو سئوال را از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی طرح کرد که نماینده سئوال‌کننده از توضیحات عباس صالحی قانع نشد و عنوان کرد که به این شرط قانع خواهد شد که انتقال حاکمیت امامزاده هاشم از دماوند به آمل لغو شود.

وی افزود: نماینده سئوال‌کننده بعدی بنده بودم که در خصوص علت پرداخت یارانه تبعیض‌آمیز به روزنامه‌ها سئوال پرسیدم که پاسخ‌های وزیر در خصوص این سئوال نیز قانع کننده نبود.

پژمانفر ادامه داد: سئوال بعدی از نادر قاضی‌پور نماینده مردم ارومیه طرح شد که در خصوص علت توزیع روزنامه همشهری متعلق به شهرداری تهران در سراسر کشور بود که قاضی‌پور نیز از پاسخ وزیر قانع نشد.

این نماینده مردم در مجلس اضافه کرد: علی مطهری نماینده مردم تهران دیگر نماینده سئوال‌کننده بود که این سئوال را تقریبا از تمامی وزرای پیشین نیز طرح کرده است که چرا از عناوین و اصطلاحات غیرفارسی در تابلوها و بنرهای شهری استفاده می‌شود که در نهایت مطهری نیز قانع نشد.

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس افزود: نماینده سئوال‌کننده بعدی هدایت‌الله خادمی  نماینده مردم ایذه و باغملک بود که سئوالاتی درباره نابه‌سامانی‌های فرهنگی، مطبوعات و فضای مجازی بود که این نماینده مردم نیز از پاسخ صالحی قانع نشد، که در نهایت بر اساس آیین نامه داخلی مجلس سوالات برای رسیدگی به صحن علنی مجلس ارجاع شد./

منبع: خانه ملت

پایان پیام