به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، مراسم عزاداری روز عاشورای حسینی با حضور هزاران نفر از عاشقان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) در روستای زیارت از توابع شهرستان دماوند برگزار شد.

روستای زیارت در ۱۰ کیلومتری حومه شهر کیلان قرار دارد که هر ساله در روز عاشورای حسینی، هیأت‌های عزاداری از این شهر و روستاهای همجوار گرد امامزاده عیسی (ع) زیارت تجمع می‌کنند.

با توجه به جمعیت عظیمی که در روز عاشورای حسینی راهی این روستا می‌شود، مسیر منتهی به این روستا همواره مملو از عزاداران و هیأت‌های سینه‌زنی و زنجیرزنی است که در حال حرکت هستند.

امروز در روز عاشورای حسینی سال ۹۸ در مسیر روستای زیارت، جمعی از عاشقان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) اقدام به برپایی موکبی با نام «مقاومت» کردند.

در این موکب علاوه بر برپایی ایستگاه صلواتی و پذیرایی از زائران حسینی، موشک بالستیک «شهاب ۲» به همراه پهپاد «یسیر» متعلق به هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در این موکب به نمایش گذاشته شده بود که مورد استقبال مردم و عزاداران قرار گرفت.

موشک شهاب ۲ موشکی ایرانی است که جانشین موشک شهاب یک به حساب می‌آید و برای نخستین بار در سال ۱۳۶۹ با موفقیت آزمایش شد.

نماینده موکب مقاومت در روستای زیارت در گفت‌وگو با خبرنگار فارس اظهار داشت: هدف از برپایی این موکب اشاره بر موضوع محور مقاومت شامل گروه‌های انصارالله، حزب‌الله، زینبیون، فاطمیون، حیدریون  و … در منطقه خاورمیانه بوده است.

امین علی‌کاشی افزود: در این موکب، موشک شهاب دو به نمایش گذاشته شد و درصدد بودیم نشان دهیم که با تأسی از شعار «هیات من الذله» امام حسین (ع) و با استفاده از ایمان، علم و مجاهدت مقابل دشمن ایستاده‌ایم.

وی گفت: امروز نیروهای مقاومت در منطقه نشان داده‌اند که اگر یک موشک بزنند، ۱۰ موشک به آنها شلیک می‌شود.

نماینده موکب مقاومت در روستای زیارت تصریح کرد: در کنار این مقاومت، نذر فرهنگی را داشتیم که کتاب‌های مختلفی با موضوع امام حسین (ع) بین عزاداران توزیع شد؛ همچنین یک نفر که کارخانه شال و روسری داشت، جهت ترویج فرهنگ عفاف و حجاب بین دختران اقدام به توزیع ۳۰۰ عدد شال و روسری کرد.

انتهای پیام/