به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، نمایشگاه کتاب به مناسبت هفته کتاب و کتاب‌خوانی با حضور مسؤولان در هنرستان زینبیه شهر دماوند افتتاح شد.

در افتتاحیه این نمایشگاه که به همت ادارات آموزش و پرورش و فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دماوند برپا شده، امام جمعه، رئیس اداره آموزش و پرورش، رئیس کتابخانه‌های عمومی، رئیس امور آبفا، رئیس شورای اسلامی شهرستان، شهردار دماوند و جمعی از مؤلفان فرهنگی دماوند حضور داشتند.

رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان دماوند در حاشیه این مراسم در گفت‌وگو با فارس اظهار کرد: یکی از وظایف آموزش و پرورش توجه به فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی است.

مهرداد پورفتحی افزود: آموزش و پرورش باید به‌عنوان متولی امر آموزش، فرهنگ نویسندگی و تألیف را بین دانش‌آموزان و اولیا ترویج دهد؛ یکی از دلایل پیشرفت کشورهای توسعه‌یافته توجه به بحث کتاب و کتاب‌خوانی است.

وی با بیان اینکه اکثر نویسندگان دروس علمی از کشورهای پیشرفته هستند، گفت: امروز در حالی‌ که کاغذ جایگاه خود را به فضای مجازی داده است، اما هیچ‌چیزی نمی‌تواند جای کتاب را بگیرد.

رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان دماوند تصریح کرد: باید با اقدامات لازم بتوانیم فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی را در آموزش و پرورش دماوند نهادینه کنیم.

پورفتحی ادامه داد: در این نمایشگاه کتاب که امروز آغاز به کار کرد، بیش از سه هزار و ۵۰۰ جلد کتاب برای همه رده‌های سنی در زمینه‌های داستانی، قرآنی، روان‌شناسی و … با تخفیف ۵۰ درصد ارائه می‌شود.

وی بیان کرد: باید در کشور از نهایت فرهنگ کتاب‌خوانی استفاده شود و این فرهنگ را به‌خوبی ترویج دهیم؛ همکاران ما در مدارس باید در این راستا تلاش کنند.

رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان دماوند با بیان اینکه مؤلفان فرهنگی برجسته‌ای در این شهرستان وجود دارد، خاطرنشان کرد: در مراسم امروز از ۱۰ مؤلف فرهنگی شهرستان دماوند تجلیل به عمل آمد.

پورفتحی با تأکید بر افزایش مؤلفان دماوندی اضافه کرد: در مجتمع کوثر دماوند دوره‌های نویسندگی برگزار می‌شود که علاقه‌مندان می‌توانند در این دوره‌ها شرکت کنند.

امام جمعه دماوند نیز در این مراسم اظهار کرد: کتاب‌نویسی یکی از کارهایی است که می‌توان آثار خوبی از خود به‌جای گذاشت؛ همه می‌توانند مؤلف و نویسنده شوند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین کاظم فتاح‌دماوندی افزود: دانش‌آموزان از اینکه مطلبی بنویسند، هراس نداشته باشند؛ چرا که نوشتن ارزشمند است و باید این حرفه از انشانویسی آغاز و به کتاب‌نویسی ختم شود.

وی گفت: امیدواریم هر ساله شاهد رونمایی و چاپ کتاب از دانشجویان و دانش‌آموزان شهرستان دماوند باشیم.

به گزارش عصر شرق؛ نمایشگاه کتاب دماوند با تخفیف ۵۰ درصدی از ۲۲ آبان‌ماه تا ششم آذرماه از ساعت ۱۵ تا ۱۸ برای عموم به جز ایام تعطیل در هنرستان زینبیه محله جیلارد شهر دماوند برپاست.

انتهای پیام/