به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، بیش از ظهر امروز افتتاحیه نمایشگاه زنان آفتاب به منظور توانمندسازی بانوان با حضور جمعی از مسؤولان در شهرستان دماوند برگزار شد.

در این مراسم، امام جمعه دماوند، نماینده مردم شهرستان‌های دماوند و فیروزکوه در مجلس، معاون برنامه‌ریزی و سیاسی فرماندار شهرستان دماوند، رؤسای ادارات منابع طبیعی، جهاد کشاورزی، میراث فرهنگی و … حضور داشتند.

رئیس اداره جهاد کشاورزی شهرستان دماوند در حاشیه این مراسم در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: نمایشگاه توانمندسازی زنان آفتاب با ۱۲ غرفه عرضه محصولات کشاورزی، صنایع‌دستی، فرآورده‌های دامی و عشایری، گل و گیاه و گردشگری آغاز به کار کرد.

هادی طهرانی‌پور افزود: این نمایشگاه را در بخش کشاورزی به صورت دائمی برپا کردیم تا تمام مجموعه بخش کشاورزی و بانوان سرپرست خانوار روستاهای شهرستان دماوند بتوانند تولیدات خود را عرضه کنند.

وی با بیان اینکه استقبال خوبی از این نمایشگاه صورت گرفت، گفت: صندوق خرد زنان روستایی در این خصوص بسیار خوب عمل کرده و از تمام روستاهای شهرستان دماوند در نمایشگاه توانمندسازی زنان آفتاب حضور دارند.

رئیس اداره جهاد کشاورزی شهرستان دماوند تصریح کرد: این نمایشگاه به صورت دائمی در طول سال برپا خواهد بود و سعی داریم که روزبه‌روز به توانمندی نمایشگاه اضافه کنیم و مسؤولان شهرستانی نیز قول‌هایی برای حمایت از آن داده‌اند.

وی در خصوص برگزاری مانور یگان‌های حفاظتی شهرستان دماوند به مناسبت هفته منابع طبیعی بیان کرد: مانور مشترکی بین یگان‌های حفاظت از اراضی ملی در جهاد کشاورزی، منابع طبیعی و مسکن و شهرسازی به‌منظور اطلاع شهروندان از خدماتی که در جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز اراضی دولتی و کشاورزی ارائه می‌شود در شهرستان دماوند برگزار شد.

رئیس اداره جهاد کشاورزی شهرستان دماوند اضافه کرد: طی تفاهم‌نامه‌ای از ۲۵ اسفندماه سال جاری تا ۱۶ فروردین‌ماه سال ۱۳۹۷، ۱۵ اکیپ در شهرستان دماوند برای نظارت و جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز در طول ایام نوروز در شهرستان دماودن فعالیت خواهند داشت.

منبع: فارس

انتهای پیام/س