به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، حجت‌الاسلام والمسلمین کاظم فتاح‌دماوندی ظهر امروز در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته دماوند اظهار کرد: خداوند متعال را شاکریم که مراسم عزاداری سالار شهیدان امام حسین (ع) امسال هم باشکوه فراوان در سراسر جهان برگزار شد.

وی با بیان اینکه عاشورای امسال همه آزادی‌خواهان و عدالت‌طلبان جهان را به شبکه بین‌المللی مقاومت پیوند داد، افزود: حزب‌الله لبنان، انصارالله یمن، حشدالشعبی عراق، دفاع وطنی سوریه، فاطمیون، زینبیون و حیدریون افغانستان و پاکستان مصادیق تحقق گفتمان عاشورایی ازخودگذشتگی و ایثار هستند.

*ایران قلب و جوهر محور مقاومت است

امام جمعه دماوند با اشاره به اینکه نکته جالب اینجاست که همه این سازمان‌ها و تشکل‌ها رهبر خود را حضرت آیت‌الله خامنه‌ای می‌دانند، گفت: ما باید بر این نعمت بزرگ خداوند متعال را سپاس بگوییم.

فتاح‌دماوندی تصریح کرد: سیدحسن نصرالله در سخنرانی روز عاشورا به نکته مهمی اشاره کرد؛ او گفت «هر جنگی علیه ملت ایران، جنگ علیه محور مقاومت خواهد بود ما بی‌طرف نخواهیم بود؛ هر جنگی علیه ایران، پایان رژیم صهیونیستی و رویاهای آمریکا محسوب می‌شود».

وی بیان کرد: سیدحسن نصرالله تأکید کرد که امام خامنه‌ای فرمانده محور مقاومت، ایران قلب محور مقاومت و قدرتمندترین حامی آن است؛ به تمام جهان می‌گوییم که امام، سید و حسین ما در این زمان، آیت‌الله سیدعلی خامنه‌ای است و جمهوری اسلامی ایران قلب و جوهر محور مقاومت به شمار می‌رود.

*اخراج بولتون از کاخ سفید نشانه‌ای از سقوط نظام سلطه است

امام جمعه دماوند ادامه داد: از طرف دیگر، مقتدی صدر که یکی از شخصیت‌های سیاسی و مذهبی کشور عراق و رئیس جریان صدر است در کنار سردار سلیمانی در حسینیه امام خمینی (ره) و در کنار رهبر معظم انقلاب حضور پیدا کرد؛ معنای عکس در کنار هم قرار گرفتن سردار سلیمانی و صدر در حضور رهبر انقلاب را ترامپ، ملک سلمان و نتانیاهو به خوبی متوجه می‌شوند.

فتاح‌دماوندی با بیان اینکه تأثیر این عکس کمتر از حمله موشکی به تل‌آویو نیست، افزود: آن سوی دنیا، جان بولتون برکنار می‌شود و این سوی دنیا، مقتدی صدر به دیدار رهبر ما می‌آِید و این یعنی ضربه به پیکر مثلت غربی، عبری و عربی است؛ اخراج جان بولتون از کاخ سفید نشانه‌ای از سقوط نظام سلطه و صعود محور مقاومت است.

وی تصریح کرد: از طرف دیگر، محمد عبدالسلام، سخنگوی جنبش انصارالله خطاب به رهبر ما می‌گوید «ما ولایت شما را امتداد خط پیامبر اسلام و ولایت حضرت امیرالمؤمنین (ع) می‌دانیم»؛ از طرف دیگر، حماس اعلام می‌کند که ما خود را خط مقدم حمایت از ایران می‌دانیم.

*ناکارآمدی بدنه اداری دولت مشکل اقتصاد کشور است

امام جمعه دماوند با اشاره به اینکه جان بولتون آرزو داشت که نظام ایران را ریشه‌کن کند، اما خودش ریشه‌کن شد، بیان کرد: بقیه سران آمریکا نیز، همین عاقبت را خواهند دشت؛ ایران از افغانستان تا لبنان نفوذ دارد تا کور شود هرآنکه نتواند دید؛ نفوذ ایران در خاورمیانه حاصل عملکرد دشمنان ماست، آمریکا به چراغ ایران فوت می‌کند، اما ریش و ریشه‌ خودش می‌سوزد.

 فتاح‌دماوندی در ادامه با بیان اینکه ۱۵ ماه از خروج آمریکا از برجام می‌گذرد، افزود: آمریکا تمام گزینه‌های خود را برای اعمال فشار حداکثری به ایران استفاده کرده است، اما اکنون ما فرآیند رشد اقتصادی را دنبال می‌کنیم؛ فرسایشی شدن جنگ اقتصادی آمریکا علیه ایران تحریم‌ها را کم اثر می‌کند، چراکه هرچه زمان مقاومت ما طولانی‌تر شود به نفع ما و به ضرر آمریکاست.

وی گفت: اقتصاد ایران با کمک دانش فنی و تولید بومی شکوفا خواهد شد؛ مشکل اقتصاد ما بزرگ بودن اندازه دولت نیست، بلکه ناکارآمدی بدنه اداری دولت مشکل ماست؛ دست و پا گیر بودن قوانین راه‌اندازی تولید و پیچ و خم‌های اداری اشکال اقتصاد ماست.

*صدور مجوز برای تأسیس بانک‌های جدید فقط نان‌خور زیاد می‌کند

امام جمعه دماوند تأکید کرد: واردات بی‌رویه و قاچاق کالا، سبب رکود نسبی تولید شده و بهره‌وری از ظرفیت‌های داخلی را کاهش داده است؛ صدور مجوز برای تأسیس بانک‌های جدید و شرکت‌های لیزینگ و مشاغل کاذب، فقط نان‌خور زیاد می‌کند؛ مشکلات اقتصادی باید به صورت علمی رفع شود، چرا از تجربیات کشورهای موفق استفاده نمی‌کنیم؟

فتاح‌دماوندی تصریح کرد: اینکه بعضی افراد با موج‌سواری اقتصادی یک شبه پولدار شوند به دلیل ضعف مدیران اقتصادی دولت است؛ اینکه مردم فشار اقتصادی را تحمل کنند و عده‌ای سودجو شکم خود را از مال حرام پر کنند، زیبنده نظام اسلامی نیست.

وی اضافه کرد: نظارت ضعیف و بی‌خیالی برخی مسؤولان سبب میدا‌ن‌دار شدن دلالان مفت‌خور و قوت گرفتن اختلاس‌گران می‌شود.

انتهای پیام/