به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، شاهرخ جهانشاهی در نشست امور بانوان شهرستان دماوند در سالن شهید رجایی فرمانداری دماوند اظهار کرد: ایجاد مشکلات اقتصادی و فشارهایی از سوی کشورهای مختلف از جمله آمریکا علیه ایران صورت گرفته است که در این ایام، بیش از هر زمان دیگری نیازمند به وحدت، انسجام و همدلی بین سه قوه و مردم هستیم و از سمت دیگر، نیاز به اعتمادسازی در جامعه وجود دارد و دولت در راستای رفع مشکلات مردم تمام توان خود را به کار گرفته تا مشکلات را برطرف و در جامعه ایجاد امید کند.

وòی افزود: در این ایام، برخی به دنبال سوءاستفاده هستند که نحوه برخورد قوه قضاییه بسیار مهم بوده که دولت نیز در این راستا، اقدامات خوبی انجام داده است.

معاون سیاسی انتظامی فرماندار دماوند گفت: در قانون اساسی هم اشاره به عدالت بین زنان و مردان شده است که به نوعی عدالت جنسیتی هم محسوب می‌شود که متأسفانه به ویژه اشتغال بانوان انجام نمی‌شود و همچنین وضعیت اشتغال زنان بیکار تحصیل کرده کم‌تر از مردان است.

جهانشاهی تصریح کرد: نیمی از جامعه را بانوان تشکیل می‌دهند و نیاز است این عدالت برقرار شود و با توجه به برنامه‌های مختلف پیش‌رو و برگزاری هفته عفاف، حجاب و دهه کرامت و هفته فرهنگی، باید با هماهنگی و همکاری همه دستگاه‌ها از کل ظرفیت شهرستان دماوند استفاده و فرهنگ بومی و منطقه‌ای را ترویج و اقدامات وسیعی انجام شود.

وی بیان کرد: موضوعات و سر فصل‌های مشخص شده در این هفته شامل حفظ ‌و نشر ارزش دفاع مقدس، ترویج و توصیه فرهنگ قرانی، ترویج سیره ائمه معصومین، فرهنگ مطالعه در کتابخوانی است که باید این موارد مورد توجه لازم واقع شود؛ زیراکه فرهنگ مطالعه و کتابخانی در سطح پایین قرار گرفته؛ ترویج فرهنگ در خانواده‌ها تأثیرگذار است و به همین جهت، باید نشاط  خانواده را در شهرستان دماوند گسترش دهیم.

معاون سیاسی انتظامی فرماندار دماوند تاکید کرد: افزایش آگاهی عمومی و گسترش نقش زبان فارسی و تقویت هویت ملی و دینی در جوانان و توجه به حقوق شهروندی از مهم‌ترین مسائل است؛ همچنین باید نگرش منفی کسب و کار را از بین ببریم و فرهنگ کارآفرینی را افزایش دهیم.

*اجرای برنامه‌های هفته عفاف و حجاب در دماوند

مسؤول امور بانوان فرمانداری دماوند نیز در ادامه این نشست اظهار کرد: در خصوص بحث هفته عفاف ‌و حجاب ادارات باید برنامه‌های منسجمی از جمله تجمع دختران در دهه کرامت همزمان با هفته عفاف و حجاب داشته باشند.

لیلا زعفرانی تصریح کرد: همچنین هفته بهزیستی را در پیش‌رو داریم که برنامه‌هایی برای مادران و دختران و مسابقه‌هایی در این زمینه پیش‌بینی شده که با کمک و حمایت شهرداری‌ها و آموزش و پروش، بسیج جامعه زنان و امور بانوان، فرمانداری و سایر ادارات انجام خواهد شد.

وی بیان کرد: در خصوص دختران مرکز هورا قرار بر این شد به مناسبت روز دختر برنامه‌ای به همت شهرداری رودهن داشته و جوایزی به این دختران اهدا شود و در خصوص بحث هفته فرهنگی نیز قرار است که ادارات برای بهتر برگزار شدن این برنامه پیشنهاداتی برای تاریخ و رنگ این هفته را داشته باشند.

مسؤول امور بانوان فرمانداری دماوند افزود: پیشنهاد شد در دهه کرامت و روز دختر ایستگاهی جهت عکاسی از دختران با هدف امر به معروف و نهی از منکر انجام شود که امیدوارم همکاری‌های لازم صورت گیرد.

زعفرانی اضافه کرد: در هفته عفاف و حجاب تقدیر از بانوان امدادگر نمونه را خواهیم داشت و همچنین مانور اسکان اضطراری در پارک مهک شهر دماوند برگزار خواهد شد.