به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، عصر امروز نخستین نمایشگاه خوش‌نویسی با خودکار استان تهران با عنوان «نقطه خیال» با‌حضور جمعی از خوش‌نویسان و مسؤولان در مجتمع فرهنگی و هنری شهر دماوند افتتاح شد.

در این مراسم، سرپرست فرمانداری دماوند به همراه معاون عمرانی خود، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دماوند، قائم مقام و مسؤول زیباسازی شهرداری دماوند، احدپور از استادان برجسته خوش‌نویسی ایران و جمعی از خوش‌نویسان و هنرجویان خوش‌نویسی دماوند حضور داشتند.

محسن علی‌اکبری در حاشیه این نمایشگاه در گفت‌وگو با فارس در دماوند اظهار کرد: نخستین نمایشگاه خوش‌نویسی با خودکار با ۴۰ اثر از ۱۱ هنرجوی این آموزشگاه در دو خط نستعلیق و شکسته – نستعلیق برپا شده است.

وی افزود: خوش‌نویسی با خودکار تکنیکی است که بر اثر فشار دست ایجاد می‌شود؛ یعنی جاهایی که فشار دست زیاد است، خودکار پررنگ و جایی که فشار دست کمتر است، خودکار کمرنگ حرکت می‌کند.

رئیس آموزشگاه خوش‌نویسی نقطه دماوند تصریح کرد: این نمایشگاه حاصل تلاش هنرجویان در یک ترم آموزشی است که برخی از این هنرجویان در انجمن خوش‌نویسان فعالیت داشتند و بعضی دیگر در آموزشگاه خوش‌نویسی نقطه آموزش دیدند؛ آموزشگاه نقطه ‌دارای ۷۴ هنرجو است.

وی با بیان اینکه کلاس‌های خوش‌نویسی نستعلیق، شکسته – نستعلیق، نگارگری، نقاشی خط و … در این آموزشگاه برگزار می‌شود، اذعان کرد: این آموزش‌ها توسط چهار استاد بانو و چهار استاد آقا ارائه می‌شود که علاوه‌بر آنها از حضور استاد احدپور نیز بهره‌مند هستیم.

علی‌اکبری با بیان اینکه آموزش دیجیتالی از طریق وب سایت در حال راه‌اندازی است، خاطرنشان کرد: در داخل خود آموزشگاه نیز در‌حال مهیا‌کردن آموزش دیجیتال هارد هستیم تا آموزش خوش‌نویسی از طریق دیجیتال انجام شود.

وی اضافه کرد: همچنین رشته جدید خوش‌نویسی لاتین نیز در سال جدید به آموزش‌های آموزشگاه خوش‌نویسی خط اضافه شده است که در همین نمایشگاه چند اثر از این نوع رشته وجود دارد.

به گزارش فارس؛ در آیینی از پنج مروج، هشت مربی و ۱۱ هنرجوی هنر مقدس خوش‌نویسی شهرستان دماوند با اهدای لوحی تجلیل به‌عمل آمد.

علاقه‌مندان به خوش‌نویسی می‌توانند از امروز تا ۲۷ اردیبهشت‌ماه سال جاری با‌حضور در مجتمع فرهنگی کوثر شهر دماوند از نمایشگاه خوش‌نویسی با خودکار بازدید کنند.

انتهای پیام/