به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، فاطمه فرزام، معاون برنامه‌ریزی، اداری و مالی فرماندار دماوند در نشست کارگروه آرد و نان که در سالن جلسات فرمانداری این شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: تاکنون نشست‌های متعددی در خصوص قیمت‌گذاری نرخ نان در شهرستان دماوند برگزار شد.

وی افزود: در این راستا، هفته گذشته پیشنهاد‌های خود را به استان تهران ارائه کرده و با توجه به بررسی‌های صورت گرفته، مقرر شد که نرخ نان در شهرستان‌های استان تهران یکسان‌سازی شود.

معاون برنامه‌ریزی، اداری و مالی فرماندار دماوند ادامه داد: به‌این‌ترتیب، مقرر شد که نرخ نان در دماوند با شهرستان پردیس برابر باشد و در غرب استان تهران نیز به همین صورت خواهد بود.

فرزام بیان کرد: در این راستا با توجه به نرخ‌های پیشنهادی، نرخ مصوب نان‌های یارانه‌ای در شهرستان دماوند به شرح نان بربری به وزن چانه ۵۵۰ گرم بالغ‌بر هزار تومان، سنگک به وزن چانه ۵۶۰ بالغ‌بر هزار تومان، لواش به وزن چانه ۱۶۰ گرم بالغ‌بر ۳۰۰ تومان و تافتون به وزن ۲۵۰ گرم بالغ‌بر ۵۰۰ تومان خواهد بود.

وی اضافه کرد: همچنین قیمت‌های پیشنهادی نانوایی‌های آزاد پز در به شرح نان بربری به وزن چانه ۵۸۰ گرم بالغ‌بر ۱۳۰۰ تومان، سنگک به وزن چانه ۶۰۰ گرم بالغ‌بر ۱۵۰۰ تومان، لواش به وزن چانه ۱۷۰ گرم بالغ‌بر ۴۰۰ تومان و تافتون به وزن چانه ۲۷۰ گرم بالغ‌بر ۷۵۰ تومان خواهد بود.

معاون برنامه‌ریزی، اداری و مالی فرماندار دماوند گفت: پیش از ارائه نرخ‌نامه نباید قیمت‌ها افزایش یابد؛ این نرخ‌ها باید در همه نانوایی‌ها درج‌شده و تلفن شکایات و ساعات کار نانوایی‌ها باید به‌صورت بنر نصب شود.

فرزام در پایان خاطرنشان کرد: در صورت استفاده از کنجد، ۱۰ گرم کنجد در هر نان به‌صورت یک‌رو با افزایش نرخی بالغ‌بر ۴۰۰ تومان خواهد بود؛ همچنین ازاین‌پس ارائه نایلون در نانوایی‌ها ممنوع است.

انتهای پیام/