به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، ظهر امروز مردم ولایت‌مدار و انقلاب شهرستان دماوند با حضور پرشور خود در راهپیمایی ۲۲ بهمن با اتحاد و یکپارچگی چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را در کنار یکدیگر جشن گرفتند تا برگ زرین دیگری در صفحات پر افتخار این شهرستان ثبت شود.

مردم شهرستان دماوند در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در زیر بارش برف که از شب گذشته همراه با برودت دمای هوا شهرهای این شهرستان را سفیدپوش کرده بود، بار دیگر با نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و آرمان‌های امام راحل و شهدای انقلاب اسلامی تجدید میثاق کردند.

راهپیمایی باشکوه ۲۲ بهمن در مرکز شهرستان دماوند از میدان امام خمینی (ره) آغاز شد و پس از راهپیمایی در مسیر خاطره‌های دماوند یعنی بلوار امام (ره) در کنار مسجد جامع و گلزار مطهر شهدای گمنام شهر دماوند تجمع کردند.

پیر و جوان، زن و مرد در کنار مسؤولان و اقشار مختلف در طول مسیر با مشت‌های گره‌ کرده و سر دادن شعار «مرگ بر آمریکا»، «مرگ بر اسرائیل» و «مرگ بر آل‌سعود خائن» نشان دادند که با عظم ملت ایران دشمنان این مرز و بوم کوچک‌ترین خدشه‌ای نمی‌توانند به انقلاب اسلامی ایران وارد کنند.

همچنین مردم ولایی دیگر شهرهای شهرستان دماوند در رودهن، آبعلی، آبسرد و کیلان در سرما و برف زمستانی با حضور پرشور خود چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را جشن گرفتند.

*نیازی به مدیران پیر و خسته نداریم

حجت‌الاسلام و المسلمین حمید آقایی، خطیب مراسم راهپیمایی شهر دماوند در جمع مردم شهید پرور این شهر اظهار داشت: چهل سال از انقلاب اسلامی ما گذشته است؛ انقلابی که سرشار از فراز و تلخ و شیرین، پیروزی‌ها و شکست‌ و درس‌ها و عبرت‌ها بوده است؛ چهل سالی که مردم ما برابر تمام قدرت جهانی ایستادند و جشن چهل سالگی انقلاب را برگزار می‌کنند.

وی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری بیان کرد: کسی که در منطقه امروز حرف اول را می‌زند، انقلاب اسلامی و ایران اسلامی است که حتی دشمنان نیز به آن اذعان دارند، راهی که ما در این چه سال رفتیم، رژیم ۲۵۰۰ ساله را سرنگون کرده و از سلطه استکبار خارج شدیم و روحیه «ما می‌توانیم» را احیا کردیم؛ فرهنگ اهل بیت را در تمام دنیا زنده کردیم و سلطه آمریکا را در تمام دنیا به چالش کشیدیم و رژیم صهیونیستی را به سقوط نزدیک‌تر کردیم.

آقایی با بیان اینکه توانستیم در این چهل سال دستاوردهای فرهنگی، عمرانی و آبادانی بسیاری داشته باشیم، گفت: راهی که باید امروز برویم در مرحله استقرار دولت اسلامی هستیم، باید انقلاب اداری برقرار کنیم؛ اقتصاد ما بیمار است و باید رانت‌خواری از ادارات و دولت ما دور شود.

وی با اشاره به اینکه ضمن تشکر از نسل اول و دوم، باید مدیریت را به نسل سوم و چهارم تحویل دهند، تصریح کرد: در سال‌های آینده باید سعی کنیم مدیریت جهادی و انقلابی را زنده کنیم تا جوانان بتوانند سخنان مقام معظم رهبری را تحقق بخشند و نیازی به مدیریت پیر و خسته نداریم.

*اجازه دهید نسل سوم و چهارم به میدان بیایند

امام جمعه اسبق دماوند بیان کرد: چهل سال از انقلاب اسلامی گذشته، پسندیده و زیبنده نیست که در انتخابات آینده دنبال آدم‌های ۵۰ ساله و ۶۰ ساله باشیم؛ پس ۳۰ ساله‌ها و ۴۰ ساله‌ها کجا هستند  که باید به میدان بیایند و نسل دوم کنار بروند؛ مشاوره بدهیم، اما بگذارید حداقل نسل سومی‌ها به میدان بیایند.

آقایی ادامه داد: کسانی که به نمایندگی و وکالت و امامت و وزارت آمدند، اجازه دهند تا نسل جدید به میدان بیاید و جوا‌ن‌های ۳۰ ساله و ۴۰ ساله وکالت مردم را بر عهده بگیرند؛ در سال‌های آینده سعی کنیم که روحیه انقلابی و جهادی را در مدیران تبیین کنیم.

امام جمعه اسبق دماوند بیان کرد: باید بدانیم تنها راه عبور از مشکلات کشور روحیه انقلابی است نه سازش؛ آرمان‎های انقلاب اسلامی با مجاهدت و تلاش تحقق می‌یابد و در هیچ وجه نباید به دشمن به ویژه آمریکا سازش کنیم زیرا سازش هزینه دارد و ما باید هزینه هایمان را صرف عزت خود کنیم.

آقایی با اشاره به اینکه کسانی که با آمریکا کنار آمدند، مشاهده می‌کنیم امروز به چه وضعی افتاده‌اند، اضافه کرد: آمریکا و استکبار در این چهل سال هیچ غلطی نتوانستند بکنند و ۵۰ سال آینده هم هیچ غلطی نخواهند کرد.

انتهای پیام/