قاسم میرزایی‌نیکو امروز در گفت‌وگو با خبرنگار گروه ویژه اربعین حسینی پایگاه خبری عصر شرق اظهار داشت: نظر بر اینکه علاقه‌مندان بسیاری با ارسال پیام راجع به برنامه اربعین سؤال کرده‌اند، نکاتی باید مدنظر قرار گیرد.

وی تصریح کرد: موکب‌ها به‌ویژه موکب‌های محلی ازجمله موکب امام حسن مجتبی (ع) شهرستان دماوند بهترین محل برای اقامت است و بین راه هم هیچ نگرانی نداشته باشید، فقط قبل از مغرب حتماً در یکی از موکب‌ها مستقر شوید.

نماینده مردم دماوند و فیروزکوه در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: هزینه سفر به‌صورت کاروانی از ایران نسبت به ایام دیگر تا سه برابر قیمت افزایش می‌یابد، اما می‌توانید به شکل جمعی هزینه را کاهش دهید.

میرزایی‌نیکو بیان کرد: پیشنهاد ما به عموم علاقه‌مندان سفر زیارت اربعین این است که با توجه به دور شدن اربعین از ایام سرد زمستان و افتادن به ماه آبان، افراد می‌توانند به‌صورت دسته‌های کوچک شخصاً به این سفر اقدام کنند.

وی تصریح کرد: افرادی که قصد رفتن پیاده از نجف به کربلا دارند، قبل از عزیمت به کربلا، برنامه زیارت از کاظمین و سامرا را انجام داده و سپس از نجف طبق برنامه به سمت کربلا حرکت کنند.

نماینده مردم دماوند و فیروزکوه در مجلس شورای اسلامی بیان داشت: قرار دادن کربلا در سفر اربعین به‌عنوان نقطه اوج سفر از مزایای روحانی و معنوی خواهد بود.

میرزایی‌نیکو  افزود: افرادی هم که به دلایل مختلف ازجمله ضیق وقت و زمان امکان سفر به شهرهای دیگر را ندارند، می‌توانند برنامه فشرده نجف و کربلا را تنظیم کنند و حتی مسیر نجف تا کربلا را با ماشین طی کنند.

وی گفت: زیارت اربعین طبق نظر بزرگانی چون حضرت آیت‌الله سیستانی لزوماً متوقف به حضور در روز اربعین نیست، بلکه مهم اختصاص دادن فرصت زیارت در این ایام است.

نماینده مردم دماوند و فیروزکوه در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: به سهم خودم در سال‌های قبل از حال و هوای اربعین برای همراهان راه سیدالشهدا (ع) به‌قدر بضاعت ناچیز خود نوشته‌ام؛ امیدوارم نام ما هم در این دریای بیکران عشق و عاشقی رقم زده شود.

انتهای پیام/س

 

کانال ویژه آخرین اخبار موکب و زائران شهرستان دماوند در کربلای معلی

Arbaeen.asrshargh