به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، محمد امامی‌امین در حاشیه بازدید از سه کارخانه آب‌معدنی در دماوند با پرداختن به مشکلات موجود اظهار کرد: امروز بازدیدی از کارخانه‌های آب‌معدنی آبعلی، ایرانداد و دماوند انجام شد و مشکلات آنها مورد بررسی قرار گرفت.

وی با بیان اینکه عمده مشکلات این کارخانه‌ها مربوط به حوزه بروکراسی اداری است، بیان کرد: با وجود اینکه خط تولید کارخانه آب‌معدنی آبعلی نصب و تجهیز شده، اما متأسفانه کج‌سلیقگی، بی‌توجهی به سرمایه‌گذاری و عدم حمایت از تولید موجب شده که تولیدکننده برای اخذ مجوز آب منطقه‌ای، پنج سال معطل باشد.

معاون امور اقتصادی استاندار تهران تأکید کرد: در این راستا قطعا باید با مسبب امر برخورد قضایی صورت گیرد، چرا که سرمایه‌گذار بر اساس قانون، مجوز لازم را اخذ کذه و پنج سال معطل پاسخگویی است.

امامی‌امین تصریح کرد: در بسیاری از بخش‌ها، ظرفیت و توانمندی بالایی وجود داشته و می‌تواند زمینه اشتغال خوبی فراهم کند، در کارخانه‌هایی که امروز مورد بازدید قرار گرفت، می‌توان حداقل زمینه اشتغال ۲۰۰ نفر را ایجاد کرد، اما متأسفانه به دلیل بروکراسی و نگاه‌های سلیقه‌ای با مشکل مواجه هستند.

وی عنوان کرد: در خصوص مشکلات کارشناسی، مسئولان کارخانه‌ها و تولیدکنندگان باید نسبت به حل موضوع اقدام کنند، در زمینه مشکلات قانونی نیز باید تمکین کرده و قوانین و مقررات رعایت شود، اما در خصوص رفتارهای سلیقگی و ایجاد مانع در راستای تولید، مقام قضایی باید ورود کرده و برخورد لازم صورت گیرد.

معاون امور اقتصادی استاندار تهران اظهار داشت: استانداری تهران نیز به عنوان عالی‌ترین مقام حاکمیت در استان، حتما این موضوع را پیگیری کرده و تلاش می‌کنیم که ظرف روزهای آینده، موانع مسیر تولید و توسعه این کارخانه‌ها را برطرف کنیم.

انتهای پیام/س