به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، جعفر میرزاملکی با اشاره به وضعیت اشتغال در این شهرستان اظهار کرد: از ابتدای سال جاری تا پایان مردادماه، تعداد به کارگماردگان در شهرستان دماوند، ۳۶۸ نفر بود که به تفکیک شامل  ۲۵۶مرد و ۱۱۲ نفر زن است.

وی افزود: تعداد کل معرفی‌شدگان به کار در پنج ماهه نخست سال جاری توسط کاریابی و اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی در شهرستان دماوند، ۷۱۰ نفر بود؛ همچنین ۹۵ نیروی کار ایرانی در این مدت جایگزین به کار شدند.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان دماوند بیان کرد: متأسفانه در سال جاری، هیچ تسهیلاتی در بخش اشتغال روستایی، عشایر و مشاغل خانگی در شهرستان دماوند پرداخت نشد.

میرزاملکی از ثبت نام هزار و ۳۱ نفر در سامانه رصد در شهرستان دماوند در ادارات این شهرستان خبر داد و گفت: بخشی از ثبت این موارد شامل ۳۶۵ نفر فنی و حرفه‌ای، ۱۹ نفر اداره بهزیستی، ۵۰ نفر از اداره صنعت، معدن و تجارت، ۱۵ نفر کمیته امداد و ۱۲۳ نفر اداره میراث فرهنگی است.

وی ادامه داد: همچنین در این شهرستان، ۴۰۱ نفر از جهاد کشاورزی، ۴۴ نفر اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی، ۵۵ نفر اداره ورزش و جوانان، چهار نفر صندوق کارآفرینی امید و پنج نفر از بنیاد شهید و امور ایثارگران در سامانه رصد ثبت نام کردند.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان دماوند خاطرنشان کرد: تعداد تعاونی‌های ثبت شده در این شهرستان، بالغ بر ۵۴۸ مورد است که از این تعداد، ۲۱۰ تعاونی به صورت فعال و ۳۳۸ مورد، راکد و غیرفعال هستند.

میرزاملکی اضافه کرد: تعاونی‌های شهرستان دماوند شامل ۱۰۹ تعاونی مسکن و مصرف، ۳۰۲ تعاونی تولیدی و ۱۳۷ تعاونی توزیع است.

وی در خصوص پرداخت بیمه بیکاری در شهرستان دماوند عنوان کرد: از ابتدای سال جاری تا پایان مردادماه، تعداد مقرری‌بگیران در این شهرستان، ۳۳۷ نفر بودند که در این مدت، ۱۲۰ نفر به سازمان فنی و حرفه‌ای معرفی شده و ۱۵ مورد نیز اشتغال به کار مجدد داشتیم.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان دماوند گفت: از جمله اقدامات انجام شده در سال ۹۸ می‌توان به برگزاری همایش برزگداشت روز کارگر اشاره کرد که در این همایش که برای نخستین بار در این شهرستان برگزار شد، ۶۰ کارگر مورد تجلیل قرار گرفتند.

میرزاملکی گفت: همچنین در همایشی به مناسبت هفته تعاون در سال جاری، از ۲۱ تعاونی برتر در شهرستان دماوند تقدیر به عمل آمد.

منبع: فارس

انتهای پیام/س