به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدجواد حاج‌علی‌اکبری در حاشیه برگزاری مراسم گرامیداشت «حاج میرزاعبدالله توسلی» در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: جامعه باید نمادهای خود هویتی خود را بشناسد.

وی بیان کرد: یکی از راه‌‌های صیانت از هویت دینی و ملی و انقلاب و هم برای اعتدال هویت، شناسایی و معرفی نمادهای هویتی است.

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور ادامه داد: به همین جهت در این مرکز در یک برنامه‌‌‌ای تلاش کردیم تا کسانی که به ساخت و اعتلای هویت دینی و ملی ما در سال‌ها و قرون گذشته خدمت کرده‌اند را شناسایی کنیم.

وی تصریح کرد: در این خصوص، سلسله برنامه‌ای با عنوان «ستارگان محراب» طراحی و از ائمه جماعات شاخص و نمونه آغاز و در این راستا، نزدیک به ۳۰ برنامه گرامیداشت و بزرگداشت برگزار شد.

حاج‌علی‌اکبری بیان کرد: برنامه ستارگان محراب اتفاق بسیار مبارک و جزء شیرین‌ترین برنامه‌ها بود که با استقبال بسیار زیادی از سوی مردم همراه بود؛ در این برنامه‌ها شخصیت افراد تأثیرگذار در مساجد بازخوانی و فضیلت‌ها و جاذبه‌های آنها معرفی شد.

وی خاطرنشان کرد: مراسم گرامیداشت «آیت‌الله جلالی» سال گذشته در شهرستان دماوند برگزار شد؛ واقعا کسی این امام جماعت مرحوم را نمی‌شناخت و هیچ نامی جز عنوان یک کوچه از وی وجود نداشت، به نظر ما رسید که این امر مهم را به سراغ‌ نمادهای دیگری نیز ببریم و از محور خیران مسجدساز که مرتبط با حوزه کاری ماست، آغاز کردیم.

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور با اشاره به برگزاری بزرگداشت «حاج میرزاعبدالله توسلی» در دماوند گفت: نمادهایی که دماوند دارد، شبیه قله دماوند است؛ یعنی فرامنطقه‌ای هستند و فقط آثار آنها به شهر خودشان ختم نمی‌شود، بلکه در سراسر کشور و سایر کشورهای دیگر امتداد دارد و وجود آنها را می‌‌توان جست و جو کرد و مرحوم توسلی چنین ویژگی داشتند.

حاج‌علی‌اکبری اضافه کرد: مراسم گرامیداشت برخلاف برنامه‌های تجملی بسیار ساده به صورت مردمی و در مساجد برگزار می‌شود.

منبع: فارس

انتهای پیام/س