به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، مجید صفری ظهر امروز در دومین نشست شورای اداری شهرستان دماوند که در سالن همایش‌های شهید رجایی فرمانداری دماوند برگزار شد، اظهار کرد: در خصوص مسائل و مشکلات اشتغال، صنایع و معادن پیگیری‌های لازم شده است و در سفری که استاندار به دماوند دارد، پیش‌بینی‌های صورت گرفته که با حضور صنعت‌کاران  مشکلات اشتغال و صنایع مطرح خواهد شد.

وی تصریح کرد: مصوبات کمیته مشترک ‌برنامه ریزی استان تهران و دماوند باید تا پایان سال ۱۳۹۷ باید انجام شود و مسؤولیت اجرای مصوبات بر عهده دستگاه‌های مربوطه است و هر مدیر اداره‌ای باید به مسائل حوزه استحفاظی خود توجه داشته باشد.

فرماندار دماوند در خصوص صرفه‌جویی در مصرف آب افزود: باید مصرف آب در ادارات و مجموعه‌های زیربط نسبت به سال گذشته ۲۰ درصد کاهش داشته باشد؛ متولیان باید در خصوص مدیریت مصرف آب کشاورزی، شهری و روستایی برنامه داشته باشند؛ همچنین به ساخت و ساز‌های غیرمجاز انشعاب آب داده نمی‌شود و باید راهکارهای کاهش آب در دماوند بررسی شود.

صفری در خصوص شکایت از ادارات دماوند بیان کرد: اگر از دستگاهی شکایت شود، نشان‌دهنده ضعف آن دستگاه است؛ وقت گذاشتن برای ارباب رجوع، نحوه برخورد و اعتماد به کارگزار نظام باعث عملکرد بهتر دستگاه‌ها می‌شود.

وی گفت: در بحث ساماندهی یادواره‌های شهدا در شهرستان دماوند زمان دقیق برگزاری اعلام می‌شود و همه متولیان امور اجرایی، سیاسی، فرهنگی و … باید درایت بیشتری به مسائل داشته باشند و در این جهت، مطمئناً باید با فکر و مطالعه گام برداریم.

فرماندار دماوند با تأکید بر اینکه پروژه‌های عمرانی در این شهرستان باید در زمان مشخص آغاز و به پایان برسند، تصریح کرد: اگر قرار است که پروژه‌ای ادامه پیدا کند، باید اعلام شود تا شرایط قانونی آن مورد بررسی قرار گیرد.

صفری در ادامه با بیان اینکه در دماوند شوراهای متعددی از جمله ورزش و جوانان و بهداشت و درمان تشکیل و سیاست‌گذاری‌ها انجام شده است، بیان کرد: آنچه امروز در دماوند احساس کمبود می‌شود، اهمیت تشکیل شورای عالی آموزش این شهرستان با وجود اهمیت مراکز دانشگاهی متعدد است.

وی اضافه کرد: در این جهت، شورای عالی آموزش دماوند با حضور رؤسای دانشگاه‌‌ها و دانشکده‌های این شهرستان تشکیل خواهد شد.

انتهای پیام/س