به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، به مناسبت گرامیداشت هفته ناجا، محمدحسن محمدی ” در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه، ضمن تسلیت شهادت امام زین العابدین (ع) به تشریح عملکرد پلیس دماوند پرداخت و در ادامه افزود: جامعه ای که امنیت و آسایش نداشته باشد، امکان توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی نخواهد داشت.
وی در ادامه با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری که فرمودند ” امنیت همانند هواست برای جامعه ” بیان داشت: همه موجودات زنده جامعه بدون امنیت نمی توانند به رشد و تعالی برسند.
این مقام انتظامی با اشاره به شعار هفته ناجا با عنوان ” پلیس مقتدر – امین مردم ” ادامه داد: ماموران ناجا با اقتدار همواره در مقابل دشمنان انقلاب ایستادگی کردند و از سوی مقام معظم رهبری مدال مجاهدان فی سبیل الله را بر سینه دارند.
سرهنگ ” محمدی ” افزود: نیروی انتظامی با اشراف به این موضوع که بهترین امنیت، امنیتی است که توسط خود مردم تامین شود و خود مردم باید در ایجاد، تولید و حفظ امنیت نقش داشته باشند با اقدامات مطلوب در زمینه برگزاری جلسات شورای معتمد پلیس، جذب اعضای پلیس افخاری، حضور در مساجد، مدارس و مراکز آموزشی و همچنین تعامل با ادارات و سازمان های مطبوع توانسته در برقراری و تامین امنیت مطلوب سربلند باشد.

محمدی با اشاره به اجرای طرح های ارتقاء امنیت اجتماعی در سطح شهرستان بیاد کرد: مجموعه فرماندهی انتظامی شهرستان دماوند از ابتدای سال تاکنون، در اجرای طرح پاکسازی و برخورد با فروشندگان و توزیع کنندگان مواد مخدر موفق به کشف ۳۰۸ کیلوگرم انواع مواد مخدر گردید و تعداد ۱۴۲۰ نفر نیز در این خصوص دستگیر و تحویل مراجع قضایی نمود.
فرمانده انتظامی شهرستان دماوند در خاتمه با بیان اینکه کشور عزیزمان به حول و قوه الهی به یکی از امن ترین کشورهای منطقه تبدیل شده و این مهم با مشارکت های مردمی و همدلی و همیاری ادارت و سازمان ها میسر شده است، از زحمات و پایداری خانواده محترم شهدا، جانبازان، ایثارگران و تمام قشرهای مختلف جامعه تقدیر و قدردانی نمود.
در حاشیه این دیدار طرح ویزیت رایگان توسط بهداد انتظامی شهرستان، جلسه پرسش و پاسخ مردم با کارشناسان پلیس های تخصصی و مشاوره حضوری در خصوص جذب و استخدام نیرو در محل مصلی برگزار گردید.
لازم به ذکراست بروشورهای هشدارهای پلیسی توسط معاونت اجتماعی شهرستان در بین نمازگران توزیع گردید.

انتهای پیام/س