به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، حجت‌الاسلام والمسلمین کاظم فتاح‌دماوندی با حضور در حوزه محل ثبت نام انتخابات مجلس در مرکز انتخابیه دماوند و فیروکوه اظهار کرد: امروز شاهد ثبت‌نام کاندیداتوری مجلس شورای اسلامی در انتخابات پیش‌رو هستیم که با گذشت ۴۰ سال از پیروزی انقلاب اسلامی و پایه‌های جمهوریت در این نظام مقدس همواره مورد تأکید است.

وی افزود: ما از گردنه‌های بسیاری عبور کرده و فتنه‌های بسیاری را خاموش کردیم، اکنون نیازمند وحدت، اتحاد و مشارکت مردمی هستیم و مردم باید با حضور در انتخابات، در سرنوشت خود مشارکت کنند.

امام جمعه دماوند ادامه داد: آنچه مدنظر مقام معظم رهبری قرار دارد، این است که مردم در امر انتخابات شرکت کرده و فرد اصلح را انتخاب کنند؛ در حوزه انتخابیه دماوند و فیرورکوه نیز تعداد زیادی ثبت نام کردند و نکته مهم، انتخاب فردی متخصص، متعهد، انقلابی، جهادی و دلسوز برای مملکت است.

فتاح‌دماوندی اضافه کرد: قطعا باید فردی انتخاب شود که به مطالب قانون اساسی و مورد تأکید رهبر انقلاب اسلامی پایبند بوده و مشکلات اقتصادی کشور را مدنظر قرار دهد؛ تقویت اقتصاد مقاومتی، اصلاح الگوی مصرف، جلوگیری از شبیخون و نفوذ فرهنگی نیز از جمله مواردی است که باید مدنظر فرد منتخب قرار گیرد.

وی عنوان کرد: نماینده مجلس شورای اسلامی در نظارت بر مسائل کشوری و پرس‌وجو از رئیس جمهور مؤثر است، سرنوشت ما و فرزندانمان در گرو انتخابات بوده و ممکن است که در آینده، بازتاب این انتخابات به فرزندانمان باز گردد.

امام جمعه دماوند تصریح کرد: مجلس در رأس امور قرار دارد و از این رو باید نمایندگان قوی با حضور در آن، محدوده اختیارات خود را دانسته و بر اساس آن حرکت کنند؛ برخی از مسائل جهانی و فرامنطقه‌ای است و فرد نماینده باید سیاست کلی خود را اعلام کند.

فتاح دماوندی خاطرنشان کرد: مردم از نماینده توقع دارند که نسبت به حوزه انتخابیه دلسوز باشد و با توجه به ثبت‌نام طیف گسترده‌ای از جوانان، نکته مهم انتخاب فرامحلی و بر اساس شایسته‌سالاری و در نظر گرفتن توانایی‌های فرد است تا در آینده اثرات خوبی برای شهرستان‌های حوزه انتخابیه و کشور داشته باشد.

وی تأکید کرد: فرد منتخب باید مطیع ولایت فقیه و رهبر باشد، چرا که رهبر ستون خیمه انقلاب اسلامی ایران است و بر اساس قانون، ولی فقیه جایگاه مشخصی دارد.

امام جمعه دماوند اظهار داشت: امیدواریم که در انتخابات پیش‌رو شاهد حضور گسترده مردم پای صندوق‌های رأی باشیم که این انتخابات، نشانه مشروعیت نظام جمهوری اسلامی ایران است و با تحقق آن، پایه‌های نظام جمهوری اسلامی در کشور محکم‌تر می‌شود.

فتاح دماوندی گفت: به این ترتیب امیدواریم که مردم با انجام تحقیق و حضور در پای صندوق‌های رأی، فرد اصلح را انتخاب کنند و این انتخابات، مقدمه‌ای برای انتخابات ریاست جمهوری باشد که بر اساس فرمایش رهبر معظم انقلاب، دولت جوان، انقلابی و جهادی انتخاب شده و در جهت استقلال کشور گام‌های بلندی بردارد.

انتهای پیام/