به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، حجت‌الاسلام والمسلمین سیداحمد میرشریفی ظهر امروز در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته شهر آبسرد با اشاره به دیدار ائمه جمعه کشور با رهبر معظم انقلاب اظهار کرد: مقام معظم رهبری در این دیدار رهنمودهایی را تبیین کردند.

وی افزود: ضرورت سلوک و رفتارهای مردمی ائمه جمعه، توجه به تقوا به صورت مصداقی در نماز جمعه، اجتناب از ناامید کردن جوانان، عدم بیان مشکلات دستگاه‌های دولتی، قضایی و … در خطبه‌ها که سبب افزایش شکاف‌ها و اختلاف‌ها و تشویق مردم می‌شود، رعایت آداب نقد و انتقاد در خطبه‌ها، امیدآفرینی در جامعه و … را رهبر انقلاب اشاره کردند.

امام جمعه آبسرد با بیان اینکه امنیت خط قرمز ماست، گفت: در پی تحرکات ضد امنیتی گروهک‌های تروریستی ضد انقلاب در شمال و غرب کشور، سپاه در روز چهارشنبه محل استقرار، مقرهای عملیاتی و آموزشی این گروهک‌ها را در اقلیم کردستان مورد حمله موشکی، پهپادی و توپ‌خانه‌ای قرار داد.

میرشریفی تصریح کرد: این موضوع بار دیگر به همه دشمنان جمهوری اسلامی ایران نشان داد که امنیت برای حفاظان آن خط قرمز بوده و اجازه هیچ‌گونه تعرضی را به کسی نخواهند داد.

وی بیان کرد: این عملیات شجاعانه و کوبنده دارای مختصات منحصر‌‌به‌فرد بود؛ عملیات ما تدافعی و غیرتهاجمی است، یعنی ایران هرگز تیر نخست را نخواهد زد، ولی در پاسخ با قاطعیت جواب می‌دهد؛ پاسخ توپ‌خانه‌ای سپاه با دقت بسیار بالا و کمترین خطا صورت گرفته که حیرت و تحسین کارشناسان نظامی را در پی داشته است.

امام جمعه آبسرد در خصوص راهکارهای بهبود اجاره بهای مسکن افزود: این روزها دیگر کسی نیست که از افزایش شدید اجاره به خصوص در شهرهای بزرگ صحبت نکند؛ از آنجا که تعداد مستأجرها زیاد شده، بخش زیادی از جامعه درگیر این مسأله هستند.

میرشریفی ادامه داد: به دلیل جهش نرخ ارز در سال گذشته، هزینه مردم افزایش یافته و افزایش اجاره مسکن هم باری است که فشار را بر آنها و خانواده‌ها بیشتر می‌کند؛ از وظایف حاکمیت است که مسکن مناسب برای خانواده‌ها ایجاد کند.

انتهای پیام/