به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، منصور مردانی در گفت‌وگویی با اشاره به مسلوب المنفعه کردن یکی حلقه چاه غیرمجاز در اراضی کوهان شهرستان دماوند اظهار کرد: یک حلقه چاه به عمق ۱۵۰ متر، گالری به طول ۱۰ متر و دهانه ۱۸۰ سانتی‌متر با آب‌دهی پنج لیتر در ثانیه با استفاده از ۲۸۰ مترمکعب خاک با اخذ دستور مقام قضایی پر و مسدود شد.

وی افزود: با انجام این عملیات از برداشت سالانه ۹۹ هزار متر مکعب آب ممانعت به عمل آمد و اکیپ‌های گشت و بازرسی امور آب با هرگونه تخلف در بخش منابع آب زیرزمینی به خصوص حفر و بهره‌برداری چاه غیر‌مجاز وفق مقررات به شدت برخورد خواهند کرد.

مدیر امور منابع آب شهرستان دماوند همچنین از آزادسازی بستر و حریم رودخانه آه آبعلی در اراضی شهر رودهن خبر داد و گفت: طی چندین مرحله عملیات خاک‌برداری حجم خاکی بالغ‌بر چهار هزار و ۸۰۰ مترمکعب از بستر رودخانه آه جمع‌آوری و نهایتاً سه هزار و ۵۰۰ مترمربع از اراضی بستر این روخانه آزادسازی و به حالت طبیعی بازگردانده شد.

مردانی تصریح کرد: اقدامات حقوقی لازم جهت جبران خسارت، اخذ هزینه‌های تخریب و برخورد با متجاوزان به بستر رودخانه در حوزه قضایی بخش رودهن در حال پیگیری است.

وی بیان کرد: انجام اقداماتی با این حجم گسترده علاوه بر اعمال حاکمیت در حفظ حقوق بیت‌المال، پیامی برای متجاوزان به بستر رودخانه‌ها داشت که مأموران گشت و بازرسی مجاری آب‌های سطحی با شناسایی تخلفات با هر حجم، وسعت و پیشرفت کاری به شدت برخورد می‌کنند.

مدیر امور منابع آب شهرستان دماوند اضافه کرد: این اقدام تأثیر بسزایی در کسب آگاهی مجاوران رودخانه و مراجع صدور مجوز ساخت و ساز در لزوم استعلام بستر و حریم مجاری آب‌های سطحی قبل از هر اقدامی داشته است.

انتهای پیام/س