به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، سردار عبدالرضا ناظری امروز در حاشیه بازدید از محور مواصلاتی هراز در منطقه آبعلی ضمن تقدیر از عملکرد مأموران پلیس‌راه اظهار کرد: شهروندان باید با همراه داشتن تجهیزات زمستانی و توجه به هشدارهای پلیس، در تأمین نظم و امنیت جاده‌ها پلیس را یاری کنند.

وی با اشاره به بارش نزولات آسمانی در سراسر کشور ادامه داد: رانندگان می‌توانند در هنگام مواجهه یا شرایط جوی نامساعد، با توقف خودرو در توقفگاه‌های جاده‌ای از سوانح و تصادفات جلوگیری کنند.

فرمانده انتظامی ویژه شرق استان تهران با اشاره به غافلگیری رانندگان از بارش شدید برف گفت: بعضی از رانندگان زنجیرچرخ به همراه نداشتند، اما اکثر رانندگان داخل خودروی خود زنجیرچرخ و به خصوص سوخت کافی داشتند.

ناظری ادامه داد: از کسانی از محورهای کوهستانی عبور می‌کنند، حتماً نکات ایمنی در زمستان را رعایت کنند و سفرهای غیرضروری خود را در شرایط جوی نامساعد به شب‌ و تاریکی هوا موکول نکنند؛ همراه داشتن تجهیزات زمستانی و رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی از مهم‌ترین مؤلفه‌های سفرهای زمستانی است .

وی خاطرنشان کرد: در روز گذشته در محورهای هراز و فیروزکوه شاهد بارش برف بودیم و مناطقی با مه غلیظ همراه بود؛ همچنین کولاکی که در برخی مناطق کوهستانی وجود داشت.

فرمانده انتظامی ویژه شرق استان تهران ضمن گفت‌وگو با رانندگان، از نزدیک توصیه‌ها و هشدارهای پلیسی را به آنان اعلام کرد و شهروندان نیز از زحمات و تلاش‌های فرمانده انتظامی ویژه شرق استان تهران و کارکنان قدردانی کردند.

منبع: فارس

انتهای پیام/س