به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، حجت‌الاسلام و‌المسلمین کاظم فتاح دماوندی در نشست تعاونی فراگیر منابع طبیعی، آبخیزداری و کشاورزی شهرستان دماوند اظهار داشت: شعار منابع طبیعی برای مردم مسئله بسیار مهمی است؛ زیرا هر جایی مشارکت مردم باشد توفیق حاصل می‌شود ما در تمام حوزه‌ها حتی امنیت، اقتصاد و غیره باید از ظرفیت مردم استفاده کنیم.

وی بیان کرد: منابع طبیعی که در دست ماست اثر زحمات گذشتگان ماست که متأسفانه برخی از سودجویان منابع طبیعی را به خاطر منافع شخصی خودشان از بین می‌برند، در صورتی که این از بیت‌المال و حق مردم است.

امام جمعه شهرستان دماوند ادامه داد: تشکیل شرکت تعاونی در این شهرستان که پیشرو هستیم نوید می‌دهد تا آینده بهتری داشته باشیم، شهرستان دماوند را همه به آب و هوای خوب آن می‌شناسند و ما باید سعی کنیم تا آب و هوای دماوند بهتر و منابع طبیعی‌اش گسترده‌تر شود حتی اگر زمان طولانی را بطلبد.

توسعه حوزه کشاورزی در گرِو همکاری با فارغ‌التحصیلان است

فتاح‌دماوندی تصریح کرد: ما دانشجویانی داریم که در رشته‌های خاص کشاورزی و مسائل مربوط به منابع طبیعی تحصیل کرده‌اند، ما باید این موارد را با هم پیوند بزنیم و با هم تفاهم‌نامه‌ای داشته باشیم و مشورت‌هایی انجام شود که از چه درختان و در چه مکان‌هایی باید استفاده شود، همچنین در برخی موارد برای تفریح مردم نیز هزینه کنیم.

وی خاطر نشان کرد: ایجاد باغ‌های گسترده گردو در کنار باغ‌های سیب و اهمیت به تولید عسل یکی از موارد مهمی است که باید انجام شود؛ زیرا از نظر اقتصادی بسیار مؤثر است.

دماوند به عنوان منطقه‌ای کشاورزی حفظ شود

امام جمعه شهرستان دماوند تأکید کرد: با توجه به قرار گرفتن شهرستان دماوند در شعاع ۱۲۰ کیلومتری تهران محیط زیست اجازه نمی‌دهد تا در صنعت به طور ویژه کار کنیم، به همین دلیل باید در بخش دامداری، کشاورزی، تولید گوشت و شیر فعالیت انجام دهیم.

فتاح دماوندی همچنین اضافه کرد: البته متأسفانه در برخی موارد ادارات سنگ‌هایی جلوی پای کشاورزان و سرمایه‌گذاران می‌اندازند که بسیار سخت است و باید از سرمایه‌گذاران حمایت کرد، خوشبختانه همت مسئولان در این است تا راه را برای کشاورزان باز کنند و دماوند یک شهر کشاورزی باشد.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/س