به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، حجت‌الاسلام‌والمسلمین کاظم فتاح‌دماوندی ظهر امروز در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته دماوند، ضمن تبریک فرارسیدن میلاد با سعادت منجی عالم بشریت حضرت مهدی (عج) اظهار کرد: همه انبیا و اوصیا می‌خواستند که عدالت را برقرار کنند.

وی با بیان اینکه آن کسی که موفق می‌شود که عدالت را به معنای کامل در سراسر دنیا اجرا کند، امام زمان (عج) است، افزود: در زمان غیبت، همه ما وظیفه داریم که مقدمات ظهور آن حضرت را فراهم کنیم؛ انقلاب اسلامی ما مقدمه نهضت جهانی حضرت ولی‌عصر (عج) است.

*مواظب باشیم از اهداف انقلاب دور نشویم/ نیمه شعبان تلاش برای تحقق عدالت است

امام جمعه دماوند گفت: هدف انقلاب اسلامی، حمایت از مستضعفان و مظلومان علیه مستکبران و زورگویان است و باید مواظب باشیم که از اهداف انقلاب دور نشویم؛ عید نیمه شعبان، عید امیدبخش و تلاش برای تحقق عدالت است و همه ما وظیفه داریم که نیمه شعبان را بزرگ داریم.

فتاح‌دماوندی با تأکید بر اینکه در نیمه شعبان، باید آذین‌بندی و چراغانی کنیم تا کوچه، خیابان، بازار و همه جا رنگ و بوی عید گیرد، ادامه داد: اما مهم‌تر از آذین‌بندی، چراغانی دلمان به نور محبت و اطاعت از امام زمان (عج) است.

وی تصریح کرد: مقام معظم رهبری در دیدار با شرکت‌کنندگان مسابقات قرآن کریم فرمودند «امت اسلام اکنون بر سر دوراهی عمل به قرآن یا ایستادن برابر تعالیم قرآنی قرار دارد»؛ اگر بخواهیم به دستورات قرآن عمل کنیم، سختی هم دارد و باید برابر طاغوت‌ها و ظالم‌های عالم بایستیم.

*برخی کشورهای وابسته برخلاف منطق قرآن عمل می‌کنند/ سعودی‌ها دنبال مصادره انقلاب مردم سودان هستند

امام جمعه دماوند بیان کرد: سعی و تلاش جمهوری اسلامی ایران این است که راه قرآن و اسلام را طی کند، اما برخی کشورهای وابسته منطقه و رژیم‌های منحوس متکی به غرب همچون آل‌سعود برخلاف منطق قرآن عمل می‌کنند؛ آن‌ها با طاغوت هم‌دست می‌شوند و خون مسلمانان یمن را می‌ریزند.

فتاح‌دماوندی با بیان اینکه آل‌سعود به ظلم به مردم یمن اکتفا نمی‌کند، افزود: حاکمان سعودی به دنبال مصادره انقلاب مردم سودان هستند؛ برخی کارشناسان معتقد هستند که کودتای نظامی در سودان ساختگی بوده است و عربستان و امارات سعی دارند تا با قدرت رساندن فرماندهان نظامی در سودان، تجربه مصر را تکرار کنند.

وی گفت: عربستان و امارات می‌دانند که اگر انقلاب‌های مردم در کشورهای عربی پیروز شود، آتش خشم انقلابیون به‌زودی دامن آن‌ها را هم خواهد گرفت؛ از این رو، تلاش می‌کنند تا انقلاب مردم مصر را منحرف و مصادره کنند و امروز در سودان هم دنبال همین موضوع هستند.

*عاقبت نوکران آمریکا ذلت و حقارت است/ کارکنان اطلاعات تلاشگران عرصه امنیت هستند

امام جمعه دماوند اظهار کرد: عمر البشیر، کسی است که رابطه‌اش با ایران را قطع کرد و عربستان را به ایران ترجیح داد و در جنگ با یمن به سعودی‌ها کمک کرد؛ وی یکی از مهره‌های اصلی جنایت و کشتار مردم مظلوم یمن شد؛ البته عاقبت نوکران آمریکا و مستکبران عالم همیشه ذلت و تحقیر شدن است.

فتاح‌دماوندی با بیان اینکه قرن ما، قرن سقوط دیکتاتورها و فرعون‌هاست، تصریح کرد: امیدواریم بقیه نوکران دست‌نشانده آمریکا هم با انقلاب مردم کشورهای منطقه ساقط شوند و زمینه ظهور امام زمان (عج) فراهم شود.

وی با اشاره به اینکه روز ولادت حضرت ولی‌عصر (ع) روز سربازان گمنام امام زمان (ع) است، بیان کرد: کارکنان وزارت اطلاعات، تلاشگران عرصه امنیت هستند و سربازان گمنام امام زمان (عج) خود را مقید به رعایت قانون، شرع و اخلاق می‌دانند.

*اطلاعات در تأمین امنیت پایدار نقش اساسی دارد/ کارگران محور اصلی تحقق شعار رونق تولید هستند

امام جمعه دماوند، وزارت اطلاعات را نهادی حاکمیتی و البته مردمی دانست و افزود: وزارت اطلاعات در تأمین امنیت پایدار نقش اساسی دارد و شهدای این وزارت مظلوم‌ترین شهیدان هستند؛ عزیزان ما در این وزارت برای انجام وظایف مهم خود سختی‌های زیادی را متحمل می‌شوند.

فتاح‌دماوندی در ادامه با اشاره به آغاز هفته کارگر گفت: کارگران ایرانی، از محورهای اصلی تحقق شعار رونق تولید هستند و ارزش کار و کارگر در اسلام بسیار بالاست و در قرآن نیز اشاره به این امر مهم شده است؛ اما این کارگر، حقوق و مطالباتی هم دارد و امنیت شغلی، از ‌مهم‌ترین نیازهای کارگران است.

وی تصریح کرد: کارگران نباید نگران تعطیل شدن کارخانه‌ها یا بیرون آمدن از کارخانه‌ها را داشته باشند؛ البته قوانین حمایت از کارگران و کارفرمایان و سرمایه‌داران باید توأم مورد توجه و اقدام قرار گیرد.

*گام بلند برای رونق تولید در دماوند/ کمک به سیل‌زدگان را فراموش نکنیم

امام جمعه دماوند اظهار داشت: اگر سرمایه‌گذار و کارفرما نباشند و حمایت نشوند، کارخانه‌ای نمی‌ماند که کارگر در آن کار کند؛ امیدواریم در شهرستان دماوند با رونق تولیدات کشاورزی و صنعتی، شاهد رونق اقتصادی بیشتر باشیم.

فتاح‌دماوندی گفت: فرماندار دماوند قول داده که در هر هفته یک‌روز را برای رفع مشکل کارخانه‌ها و تولیدکننده‌ها اختصاص دهند و همراه با مسؤولان مربوطه در محل کارخانه‌ها یا زمین اراضی کشاورزی حضور پیدا کنند و با این اقدامات، گام بلندی برای رونق تولید بردارند که باید از این اقدام مسؤولان حمایت و قدردانی کنیم.

وی در موضوع پایانی با اشاره به اینکه باید در ماه معظم شعبان، کمک به سیل‌زدگان را فراموش نکنیم، تصریح کرد: از کسانی که در روزها و هفته‌های گذشته در مناطق سیل‌زده حضور پیدا کرده و کمک کردند، از اقشار مختلف شهرها و روستاها، بسیج و سپاه و طلاب و روحانیان دماوند قدردانی می‌کنیم.

*طرح «هر مسجد، یک خانه» الگوی مناسبی برای مشارکت‌‌های جمعی در بلایای طبیعی

امام جمعه دماوند طرح «هر مسجد، یک خانه» را الگوی مناسبی برای مشارکت‌‌های جمعی در بلایای طبیعی برشمرد و افزود: از صدر اسلام تاکنون این مساجد هستند که پایگاه‌ اصلی هر خیر و نیکوکاری محسوب می‌شوند.

فتاح‌دماوندی گفت: امروز هم این سنگرهای الهی آماده خدمت‌رسانی به نیازمندان و سیل‌زدگان هستند و کمک به سیل‌زدگان، همان جهاد همبستگی ملی ماست.

انتهای پیام/س