به  گزارش پایگاه خبری عصر شرق، حجت‌الاسلام والمسلمین ابوالقاسم علیزاده ظهر امروز در تکریم و معارفه امام جمعه فیروزکوه که با حضور جمعی از مسؤولان استانی و شهرستانی برگزار شد، اظهار کرد: از همه کسانی که از ابتدای تأسیس نهاد نماز جمعه تاکنون یاری‌گر این سنگر بوده‌اند، قدردانی می‌کنیم.

وی با بیان اینکه حجت‌الاسلام اسماعیلی چند سال به عنوان امام جمعه در فیروزکوه خدمت و به زیبایی نقش‌آفرینی کرد، افزود: اسماعیلی خاطرات خوشی را برای مردم فیروزکوه و نهاد نماز جمعه به جای گذاشت که قرار است تا در سنگر دیگری مشغول به خدمت شوند.

معاون سیاسی رئیس سیاست‌گذاری ائمه جمعه کشور گفت: شهرستان فیروزکوه برای امامت جمعه با توجه به ظرفیت‌هایی که دارد، شخصیتی را می‌طلبید که در تراز این شهرستان باشد.

علیزاده ادامه داد: پس از بررسی‌های زیادی که صورت گرفت، حجت‌الاسلام سیدمهدی امیری‌ارجمندی از فرزندان شهرستان فیروزکوه و چهره بومی که از پرسابقه‌های نهاد نماز جمعه هستند با کوله‌باری از تجربه برای خدمت به مردم به عنوان امامت جمعه فیروزکوه معرفی شدند.

وی با اشاره به خصوصیات امام جمعه جدید فیروزکوه تصریح کرد: امیری‌ارجمندی بسیار خوش‌اخلاق، پرجاذبه و برای همه به خصوص نوجوانان و جوانان احترام قایل است که امیدواریم در این جایگاه با توجه به تجربه‌هایی که دارد، بیش از جاهای دیگر نقش‌‌آفرینی کند و از وجود او نیز مردم شهرستان فیروزکوه بهره‌مند باشند.

معاون سیاسی رئیس سیاست‌گذاری ائمه جمعه کشور تأکید کرد: اگر از امام جمعه انتظار داریم که خدماتی ارائه دهد، مقابل نیز امام جمعه توقع‌هایی دارد که همه از جمله مسؤولان باید یاری و همکاری کنند.

علیزاده اضافه کرد: امیدواریم به نقطه‌ای برسیم که فیروزکوه جزو شهرستان‌های الگو و نمونه کشوری باشد.

در این مراسم، نماینده مردم شهرستان‌های دماوند و فیروزکوه در مجلس شورای اسلامی، رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه استان تهران، فرماندار شهرستان فیروزکوه و شماری از مسؤولان این شهرستان حضور دارند.

حجت‌الاسلام سیدمهدی امیری‌ارجمند، امام جمعه جدید فیروزکوه پیش از این امامت جمعه شهرستان نور از توابع استان مازندران را بر عهده داشت.

فارس

انتهای پیام/