به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، حجت‌الاسلام فتاح دماوندی در خطبه‌های عبادی سیاسی این هفته دماوند با اشاره به پنجم جمادی الاول سالروز ولادت حضرت زینب (س) اظهار داشت: به تعبیر امام سجاد (ع)، حضرت زینب (س) موقعیت شناس بود و به موقع اقدامات لازم را انجام می داد.

وی گفت: همراهی با امام حسین (ع) و تنها نگذاشتن امام زمان و ایستادگی بر امور اعتقادی حضرت زینب را ماندگار کرد، حضرت زینب (س) زنی است که برای همه مردان و زنان الگو است.

امام جمعه دماوند با بیان اینکه این روز به نام روز پرستار نامگذاری شده است بیان کرد: پرستاران با حقوق و مزایای کم خدمات مهم به بیماران ارائه می‌کنند، کار پرستاری حساس و سخت، عاشقانه و ارزشمند است.

وی با اشاره به حماسه ۹ دی گفت: روز دوشنبه سالروز قیام بصیرت مندانه مردم ولایت مدار ایران برای تجدید میثاق با ولایت است، مقام معظم رهبری فرمودند: «۹ دی شناخت لحظه‌ای بود» لحظه را باید شناخت، نیاز را باید دانست، شناسایی لحظه ها و انجام کار در لحظه بسیار اهمیت دارد، همچنین حرکت مردم در شرایط غبارآلود اهمیت مضاعف دارد.

فتاح دماوندی تصریح کرد: ۹ دی حرکت آگاهانه مردم در دفاع از جمهوری اسلامی و تبعیت از قانون و ولی فقیه بود، ده سال از یوم‌الله ۹ دی می‌گذرد و ما همچنان به درس ها و عبرت های حوادث سال ۸۸ نیازمندیم، در فتنه ۸۸ برخی با ظاهر دوست ولی با باطن دشمن در فضای غبار آلود به انقلاب ضربه زدند.

وی افزود: هدف از فتنه ۸۸ شکاف انداختن میان آحاد جامعه و بهره برداری مغرضانه و به خاطر دنیا طلبی بود، در فتنه ۸۸ غربی‌ها و منافقین و سلطنت طلبان از فتنه گران دفاع کردند، اما نهایتا مردم آتش فتنه را خاموش کردند.

وی ادامه داد: فتنه گران داخلی و خارجی از راه تردید افکنی در کار مسئولین رسمی کشوری ( وزارت کشور و شورای نگهبان) آتش فتنه را شعله‌ور کردند، بدبین کردن مردم به عملکرد نظام در موضوع انتخابات و عدم تمکین به قانون و رای مردم از راه های نفوذ سیاسی بود، در فتنه ۸۸ برخی خواص مرز شان را از دشمن جدا نکردند و این باعث تردید برخی طرفدارانشان شد.

خطیب نماز جمعه دماوند عنوان کرد: اگر مسئولی ببیند که دشمن به او امیدوار شده است باید در کار خود تجدیدنظر و عقب نشینی کند، مردم در ۹ دی آتش به اختیار و عاشورایی عمل کردند و شهد شیرین وحدت را چشیدند، روشنفکری باعث کنار رفتن غبار فتنه می شود شناخت دوست و دشمن بسیار مهم است.

وی گفت: یک عده دائم می‌گویند مردم به نظام اعتماد ندارند در حالی که مردم گله دارند اما نظام را دوست و به آن اعتماد دارند،بصیرت مردم تیغ دشمن را کند کرده است بصیرت مثل قطب نماست.

انتهای پیام/س