به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، حجت الاسلام و المسلمین کاظم فتاح دماوندی در نشست اجرای امینانه نیات واقفین که با حضور فرماندار و روحانیون در دفتر امام جمعه برگزار شد، اظهار داشت: نظام مقدس جمهوری اسلامی با مجاهدت‌های مردم و امام خمینی و خون شهدا به ثمر نشسته و این اسلام عزیز است که ما را موظف می‌کند تا از این نظام حمایت کنیم.

وی ادامه داد: تمام دولت‌ها از جناح‌های مختلف سیاسی تا کنون رسمی و قانونی بوده‌اند و اگر اختلاف نظری بین ما و دولت‌ها وجود داشته باشد و انتقاداتی از سوی ما می‌شود مردم از زبان ما روحانیون نباید یاس و ناامیدی را بشنوند زیرا اصل نظام صحیح و درست است.

امام جمعه شهرستان دماوند بیان کرد: در چهلمین سال پیروزی انقلاب که دشمن سعی دارد به کشور لطمه بزند باید حواسمان جمع باشد؛ مقاومت و استقامت ما در برابر دشمن نیز هزینه دارد؛ باید در مساجد و محافل امید و نشاط، دستاوردهای نظام و… را برای مردم بازگو کنیم.

فتاح دماوندی تاکید کرد: باید در مساجد و تکایا که محافل تجمع میان مردم و مسئولین است تعامل بین مردم و مسئولین وجود داشته باشد . برنامه ای در دستور کار است تا روسای ادارات با حضور در این محافل پاسخگوی مشکلات مردم باشند.

وی با اشاره به هفته وقف تصریح کرد: عمل به نیت واقف در شهرستان در حال انجام است و وظیفه ماست تا اعتماد مردم را نسبت به عمل وقف جلب کنیم. همچنین در خصوص خیرات مردم، وصیت نامه‌ها، ثلث اموال و…مردم را به سمت وقف و قرض الحسنه، ایتام، حوزه علمیه و… هدایت کنیم.

ضمناً باید روی این پیشنهاد تبلیغ بشود تا بجای نهار مجالس ترحیم اموات هزینه آن برای کارهای خیر مثل بیمارستان و نیازمندان مصرف شود.

انتهای پیام/س