به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدرضا مدیح ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته رودهن ضمن تبریک به مناسبت فرارسیدن سالروز مبعث رسول اکرم (ص)، اظهار داشت: حکومت اسلامی چند رکن اصلی دارد که به مراتب به آن پرداختیم.

امام جمعه رودهن ادامه داد: از مهم‌ترین رکن‌های اصلی حکومت اسلامی قانون و حاکم حکومت است؛ اتحاد حاکم و مردم لازمه بقا حکومت و استواری آن است؛ پس از قانون و حاکم مردم مهم‌ترین رکن حکومت اسلامی هستند.

خطیب نماز جمعه رودهن تصریح کرد: اطاعت از حاکم اسلامی که در قالب بیعت بوده و از احکام تأییدی است، اما دارای یک شرط مهم است و آن اینکه حاکم اسلامی باید به حکم خداوند عمل کند در غیر این صورت آن بیعت و اطاعت از آن حرام است.

مدیح اضافه کرد: قرآن کریم می‌فرماید هر کس با پیامبر (ص) بیعت کند با خداوند بیعت کرده است؛ اطاعت از حاکم اسلامی در زمان غیبت اطاعت از ولی فقیه است و اطاعت‌پذیری از حاکم اسلامی اطاعت از خداوند است.

امام جمعه رودهن ضمن تشکر و قدردانی از تمام کسانی که در ایام نوروز به مردم خدمت کردند اذعان کرد: توسعه شهری بسیار مهم است که مردم و مسؤولان باید در این راستا با یکدیگر همکاری کنند.

وی ادامه داد: در ایام نوروز مردم و مسؤولان رودهن دست به دست هم دادند تا شهر زیبایی نسبت به سال‌های قبل داشته باشیم و خدمات خوبی در نوروز ارائه شد که طبق آمارها رودهن با همت تمام زحمت کشان موفق شد رتبه دوم استان تهران در بحث اسکان مسافران نوروزی را به دست آورد.

منبع: فارس

انتهای پیام/س