به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، حجت‌الاسلام‌والمسلمین کاظم فتاح‌دماوندی ظهر امروز در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته دماوند، ضمن تسلیت سالروز وفات حضرت معصومه (س)، با بیان اینکه در آستانه روز مهم و تاریخی ۹ دی قرار داریم، اظهار کرد: ۹ دی به‌عنوان روز بصیرت و میثاق امت با ولایت معروف شد.

وی افزود: مردم شریف ایران از آن روزی که جرقه انقلاب اسلامی در سال ۱۳۴۲ توسط امام راحل زده شد، با بصیرت و علم و آگاهی انقلاب کردند و قیام الهی خود را پیش بردند؛ مردم اگر بصیرت نداشتند، ۱۵ سال مقاومت نمی‌کردند.

امام جمعه دماوند ادامه داد: بعد از پیروزی انقلاب هم مردم با بصیرت و آگاهی و تشخیص حق از باطل فتنه‌های کوچک و بزرگ را خاموش کردند؛ برای تشخیص راه از چاه باید ملاک و معیار صحیح داشته باشیم.

فتاح‌دماوندی گفت: قرآن و اهل‌بیت (ع) هیچ‌گاه از هم جدا نخواهند شد؛ هرگاه قرآن و اهل‌بیت (ع) را جدا کردند، فتنه‌ها آغاز می‌شود، همچون آنچه در جنگ صفین پیش آمد و قرآن را مقابل حضرت علی (ع) قرار دادند.

وی تصریح کرد: آن کسی که مقابل امام مسلمین می‌ایستد و “منم منم” می‌کند، فتنه‌گر است و باید او را نصیحت کرد و اگر نصیحت را نپذیرد، او حکم کافر و مشرک را دارد؛ چراکه به جنگ با ولی خداوند آمده است.

امام جمعه دماوند بیان کرد: بعد از امام معصوم وظیفه داریم که از ولی‌فقیه اطاعت کنیم، از مجتهد جامع شرایطی که مخالف هوای نفس است؛ عقل و شرع این را می‌گوید که وقتی به امام دسترسی نداریم، باید از جانشین آن‌ها که همان فقها و مجتهدان هستند، تبعیت کنیم.

فتاح‌دماوندی خاطرنشان کرد: اگر مردم یک فقیه را به ولایت قبول و کمک کردند تا حکومت اسلامی تشکیل شود، آنگاه اطاعت از امر ولی‌فقیه از امر دین است و اطاعت از امامان محسوب می‌شود.

وی افزود: توسط امام راحل حکومت و نظام به‌صورت جمهوری اسلامی در ایران تشکیل شد که مردم هم در سرنوشت خود اثرگذار باشند؛ برای انتخاب رئیس‌جمهور یا نماینده مجلس باید ملاک‌هایی قرار داده شده و صلاحیت افراد برای آیت کار احراز شود که این کار بر عهده فقهای شورای نگهبان است.

امام جمعه دماوند گفت: انتخابات با نظارت‌های گسترده انجام می‌شود؛ حدود ۴۰ سال از انقلاب گذشته و ۴۰ انتخابات برگزار شده است؛ انتخابات‌ها را مردم و دولت با کمک یکدیگر و با نظارت‌های دقیق و متقابل برگزار کردند.

فتاح‌دماوندی اضافه کرد: هر چند سال یک حزب یا سلیقه سیاسی رأی می‌آورد؛ گاهی دولت در دست گروهی گاهی در دست گروه دیگر بود.

وی تصریح کرد: اما در سال ۱۳۸۸ آن فردی که بازنده شد و رأی نیاورد، آغاز به فتنه‌گری و سرباز زدن و نپذیرفتن نتیجه کرد؛ هرچه گفتند از راه قانونی اعتراض خود را پیگیری کنید، گوش ندادند و مردم را به خیابان‌ها کشاندند و آب به آسیاب دشمن ریختند و حرف رهبر و ولی‌فقیه را اطاعت نکردند.

امام جمعه دماوند بیان کرد: در آشفته‌بازار و فضای غبارآلودی که فتنه‌گران ایجاد کردند، دشمن از آب گل‌آلود ماهی گرفت، جوانان را تحریک کردند، از راه فضای مجازی و ماهواره‌ها شعارهای ساختارشکن مطرح کردند و اهل نظام را نشانه رفتند؛ این آقایانی که برای خود حقی قائل بودند، عملاً پیاده‌نظام دشمن و بازیگر این بازی خطرناک شدند.

فتاح‌دماوندی تأکید کرد: اینجا نقش رهبری هدایت، نصیحت و خیرخواهی بود؛ اینجاست که باید از ولی‌فقیه اطاعت می‌کردند؛ باید به خاطر مصلحت نظام و مردم سر عقل می‌آمدند، اما کوتاه نیامدند.

وی با بیان اینکه آن‌ها کار دشمن را در داخل انجام دادند و هدف دشمن را پیگیری کردند، ادامه داد: اکنون نیز برخی افراد این کار را انجام می‌دهند؛ حالا ممکن است خود را دین‌دار هم بداند؛ ممکن است که فتنه‌گران ظاهر فریبنده و مؤمنانه هم داشته باشند.

امام جمعه دماوند افزود: زیاد طول نکشید که مردم به نیابت پلید فتنه‌گران پی بردند و مشاهده کردن که آن‌ها اصل نظام، اسلام و ولایت‌فقیه را نشانه گرفتند؛ تعداد فتنه‌گران روزبه‌روز کمتر شد تا در روز ۹ دی سال ۱۳۸۸ بساط آن‌ها برچیده شد و این لطف خداوند و معجزه انقلاب اسلامی بود.

فتاح‌دماوندی با اشاره به اینکه باید انسان مراقب خودش باشد، تصریح کرد: رویش‌های انقلاب و شکوفایی و موفقیت‌ها بسیار بیشتر از ریزش‌ها تلخی‌ها بوده است؛ در کشور نیروهای مؤمن و متدین و متخصص فراوان داریم و همه باید کمک کنند تا اهداف کشور محقق شود و این وظیفه شرعی و عقلی ماست که هرکسی به هر نحوی بخواهد به جمهوری اسلامی ایران کمک و اشکالات را برطرف کند.

وی بیان کرد: در شهرستان دماوند هم نیروهای کارآمد و مردمی وجود دارند؛ آن مسؤول موفق‌تر است که درد مردم را بشناسد و دلسوز و متعهد و متدین باشد؛ مسؤولی که به قول رهبر انقلاب جاه‌طلب و پرو و پول‌طلب باشد، به درد مردم ما نمی‌خورد.

امام جمعه دماوند تأکید کرد: اگر قرار باشد در دماوند به خاطر حزب‌گرایی و سیاسی‌کاری مسؤولان را عوض کنند و افراد سیاسی‌کار و کشته‌مرده حزب را بیاورند، مردم چنین اجازه‌ای نخواهند داد.

فتاح‌دماوندی با بیان اینکه مردم از مسؤولان کار می‌خواهند نه سیاسی‌کاری افزود: در شهرستان دماوند مسؤولانی می‌خواهیم که بتوانند منویات مقام معظم رهبری را محقق کنند.

وی گفت: ما مسؤولی می‌خواهیم که مردمی و در دفترش به روی مردم باز باشد؛ کارنامه روشن مالی، اداری و خدمت صادقانه و بدون حاشیه به مردم و نظام داشته باشد و درباره او نقل‌قول‌های منفی نباشد.

امام جمعه دماوند تصریح کرد: مسئولانی می‌خواهیم که مردم منطقه و مشکلات شهرستان ما را بشناسند و نیاز به این نداشته باشد که دو سال بگذرد و تازه نام روستاها و محلات و خصوصیات آن‌ها را یاد بگیرند.

فتاح‌دماوندی بیان کرد: آقای رئیس‌جمهور گفته که مردم اشکالات را بگویند و خبرنگاران و فضای مجازی کمک کنند؛ در شهرستان دماوند هم خبرنگاران و عموم مردم متخلفان و خائنان به مردم و نظام را معرفی کنند.

وی در ادامه با اشاره به آستان امامزاده هاشم (ع) اظهار کرد: قرن‌هاست که مردم دماوند خادم پرافتخار این امامزاده هستند؛ تحریک‌های اخیر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نتیجه‌ای جز ایجاد ناآرامی و تنش‌های اجتماعی و مردمی نخواهد.

 داشت.

امام جمعه دماوند با اشاره به اینکه وزیر ارشاد عاقل‌تر از آن است که سبب جرقه فتنه قومی و مذهبی شود، افزود: از وزیر ارشاد می‌خواهیم که آتش فتنه را روشن نکند و آرامش مردم متدین و نجیب و شهیدپرور را به هم نریزد.

فتاح‌دماوندی گفت: وزارت ارشاد و سازمان اوقاف کارهای مهم‌تری دارند که بهتر است به آن‌ها بپردازند؛ گویا همه مسائل وزارت کشور، سازمان اوقاف و وزارت ارشاد حل شده و فقط تحریک مردم دماوند به خاطر تحویل بقعه مبارک امامزاده هاشم (ع) به دیگران مانده است.

منبع: فارس

انتهای پیام/م