به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، مراسم گرامیداشت مرحوم «حاج میرزاعبدالله توسلی»، بزرگ‌خیر مسجدساز دماوندی با حضور پرشور جمعی از مسؤولان و اقشار مختلف مردم در مسجد جامع دماوند برگزار شد.

فرزند و داماد مرحوم توسلی، رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد، ائمه جمعه شهرری، دماوند، آبسرد، پردیس، مدیر مرکز رسیدگی به امور مساجد شرق استان تهران، رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان دماوند و جمع از رؤسای دستگاه‌ها و نهادهای شهرستان دماوند در این مراسم حضور داشتند.

در این مراسم از کتاب «آبادگر خانه‌های خدا» و لوح یادبود بزرگداشت مرحوم «حاج میرزاعبدالله توسلی» رونمایی شد و با سخنرانی حجت‌الاسلام‌والمسلمین «حسینی‌قمی»، مدرس حوزه و دانشگاه و مداحی «حمید رمضان‌پور» همراه بود.

*مرحوم توسلی توجه جدی به نیازمندان جامعه داشت

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدحسین حسینی‌قمی در این مراسم اظهار کرد: امیرالمؤمنین علی (ع) برای تربیت انسان‌ها در نهج البلاغه به صورت مکرر بیاناتی دارند؛ نگاه همدردی و همدلی، به فریاد هم رسیدن و استفاده خوب از ثروت را باید در جامعه گسترش دهیم.

وی افزود: مشارکت در ساخت مساجد، خانه سازی برای نیازمندان، اولین حوزه علمیه خواهران در قم، مشارکت در ساخت کتابخانه‌ها، جهزیه برای دختران نیازمند، درمان و دارد، کمک به خانواده‌های نیازمند و زندانی، کمک در ساخت مؤسسات دینی، کمک به تشکیل کمک‌های آموزشی و قرار دادن منزل خود برای برگزاری کلاس‌ها، اعزام مبلغ، مدارس اسلامی و غافل نشدن ازتشکیل مجالس مذهبی در منزل خود از جمله فعالیت‌های این خیر بزرگوار بوده است. این بزرگوار ویژگی مهمی را در کنار خدماتشان داشتند که باید امروزه جوانان از این ویژگی‌ها الگو بگیرند.

این مدرس حوزه و دانشگاه گفت: نیاز به همت‌های بلند و ایمان به وعده‌های الهی، مورد اعتماد مراجع بزرگ شیعه، داشتن عقیده مراجع نسبت به ایشان، اخلاص حاج میرزا عبدالله توسلی، پرکار و پر تلاش بودن، استفاده خوب از عمر کوتاه، فکرشان بالاتر از ملیت‌ها و نژاد بوده است، تلاش تا آخرین نفس، سرعت در کار خیر.