به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، مراسم سوگواری و عزاداری امام حسین(ع) با حضور حجت الاسلام مدیح امام جمعه بخش رودهن، دکتر حسن شهرکی پور رئیس واحد رودهن، مسئولین شهری و فرماندهان نظامی، وانتظامی ، معاونان، مدیران ،کارکنان و دانشجویان درگلزار شهید گمنام دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودهن برگزار شد.

 حجت الاسلام مدیح امام جمعه بخش رودهن ضمن تسلیت ایام سوگواری و عزاداری سید الشهداء و فرا رسیدن تاسوعا و عاشورای حسینی و تشکر از فعالیت هیئت محبان اهل بیت(ع) دانشگاه گفت: یکی از موضوعات  مورد توجه همه ادیان ،رمز ماندگاری قیام حضرت ابا عبدالله الحسین(ع) است.

وی دراین مورد افزود : ما هر ساله در جای جای دنیا شاهد جنگ ها و اتفاقات زیادی هستیم مثل جنگ جهانی اول و دوم که پس از طی سال ها یادی از آن در ذهن ها باقی نمی ماند اما حماسه کربلا و رشادت های  امام حسین (ع) و یاران باوفایش علی رغم گذشت حدود چهارده قرن هرساله تکرار ودر اذهان انسانها  تا ابد نیز  باقی خواهد ماند.

مدیح خاطر نشان کرد:  خداوند متعال تکلیف ما را مشخص کرده است و آنچه وصل به خداست  باقی می ماند و از همین رو یاد حسین تا ابد در قلبها جاری است

امام جمعه بخش رودهن تصریح کرد : انسان با دو بال پرواز می کند اول عقیده پاک و دوم عمل صالح و خدای تبارک و تعالی فرموده است در دنیا بیش از دو کلمه وجود ندارد یا طیبه است یا خبیثه.

وی ضمن انتقاد از رواج افکار پوچ و بی معنی در نزد برخی اندیشمندان خاطر نشان کرد : افکار درست دارای ریشه هستند  و بارور می شوند اما در مفابل، افکار سطحی گذرا هستند .

وی ضمن تشریح کلمه طیبه گفت: رسول اکرم (ص) فرموده است:  ریشه ی شجره طیبه در قرآن، من هستم و ستون اصلی این شجره طیبه، حضرت علی(ع) و شاخه های شجره طیبه نیز، ائمه اطهار هستند و میوه و محصول این شجره طیبه، علم ائمه  است و پیروان آن حضرت برگهای این درخت هستند.

وی در ادامه گفت: اما در مقابل شجره طیبه، شجره خبیثه است که مراد از آن شرک به خداوند است، افراد خبیث و شرور مانند، درختانی هستند که همه وجودشان خبیث و ناپاک است و هیچ گونه فایده و میوه ای جز مزاحمت و تولید دردسر برای مردم ندارند و علی رغم صرف هزینه های گزاف از سوی ایادی استکبار  شجره خبیثه پایدار نخواهد ماند .

مدیح گفت: ما به عنوان پیروان ائمه، باید اعمال و رفتار خودمان را مطابق سیره و روش امامان تنظیم کنیم و با دشمنان خدا دشمنی کنیم تا رستگار شویم.

در پایان، با مداحی یکی از ذاکران اهل بیت(ع)، مراسم سینه زنی در مسجد پیامبر اعظم (ص) برگزار شد.

انتهای پیام/س