به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، مجید صفری در گفت‌وگویی اظهار کرد: در خصوص مدیریت بقعه امامزاده هاشم(ع)، بر اساس نشست‌ها و توافقات انجام شده در وزارت کشور و همچنین مذاکراتی که با رئیس سازمان اوقاف کشور و وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی داشتیم، مبنا را طبق مصوبه سال ۶۶ و تعیین مرز بر اساس نظر تقسیمات کشوری قرار دادیم.

وی با بیان اینکه ما تابع قانون هستیم، بیان کرد: قانون مبنا را بر تقسیمات کشوری و مصوبه دولت قرار داده است، از این رو، این قرار از لحاظ تقسیمات کشوری بر قوت خود باقی است.

فرماندار دماوند ادامه داد: در حال حاضر، مدیریت آستان امامزاده هاشم(ع) به صورت هیئت‌امنایی و زیر نظر اداره اوقاف دماوند و استان تهران است، اما با توجه به موضوعات پیش‌آمده و در راستای کاهش اختلافات، پیشنهادی مبنی بر مدیریت آستان به صورت هیئت امنای ملی و زیر نظر سازمان اوقاف کشور مطرح شده است.

صفری ادامه داد: این موضوع تنها در حد پیشنهاد و در حال بررسی بوده و از لحاظ بحث سرزمینی، تقسیمات کشوری مبنا است که این امر در نشست‌های بعدی مورد بررسی قرار می‌گیرد.

وی عنوان کرد: اکنون زمان این بحث‌ها نیست؛ ما بر اساس اسناد و مدارک متقن، وضعیت امامزاده هاشم (ع) را اعلام کردیم، اما به موجب دستور وزیر کشور و استاندار تهران، در حال حاضر این موضوع مسکوت خواهد ماند تا موضوع مورد بررسی قرار گیرد.

فرماندار دماوند اضافه کرد: جای هیچ‌گونه نگرانی نیست و هیچ موضوعی در خصوص مدیریت بقعه امامزاده هاشم(ع) به صورت رسمی اعلام نشده است؛ ما این موضوع را با حضور مسؤولان شهرستانی و استانی مورد بررسی قرار می‌دهیم.

صفری تأکید کرد: مردم شهرستان دماوند به هیچ عنوان نگران نباشند، چراکه ما بر اساس قانون، حافظ منافع شهرستان دماوند هستیم و هیچ‌گونه کوتاهی در این خصوص صورت نخواهد گرفت.

وی خاطرنشان کرد: همچنین اکنون زمان وفاق و هم‌دلی در کشور است و ما نباید تنش به وجود بیاوریم و بین مردم اختلاف ایجاد کنیم، چراکه این مسائل به صلاح و مصلحت کشور نیست.

انتهای پیام/س