به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، عصر امروز با تصویب کمیته اضطرار آلودگی هوای تهران و پس از هماهنگی با مسؤولان مربوطه، تمام مقاطع تحصیلی در استان تهران جز شهرستان‌های فیروزکوه، دماوند و پردیس فردا، سه‌شنبه، تعطیل اعلام شد.

همه مقاطع تحصیلی استان تهران فردا (سه‌شنبه، ۲۸ آذر) جز پردیس، دماوند و فیروزکوه به دلیل آلودگی بیش از حالت استاندارد هوا تعطیل است.

در پی استمرار وضعیت آلودگی هوای تهران طی روز دوشنبه ۲۷ آذرماه و از طرفی با توجه قرارگیری وضعیت کیفی هوای تهران در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۱۱ امروز در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس و بر اساس پیش‌بینی هواشناسی مبنی بر پایداری و سکون نسبی هوا، بر اساس مصوبات نشست ۲۶ آذرماه و هماهنگی اعضای کارگروه شرایط ویژه آلودگی هوا برای اتخاذ تمهیدات لازم سلامتی و بهداشتی برای شهروندان پایتخت به انجام رسید.

کیومرث کلانتری، مدیرکل حفاظت محیط‌زیست استان تهران و دبیر کارگروه شرایط ویژه آلودگی هوا با اشاره به اینکه بر اساس هماهنگی‌های انجام‌شده اعضای کارگروه مقرر شد تا مصوبات روز دوشنبه کارگروه شرایط ویژه آلودگی هوا برای فردا، سه‌شنبه ۲۵ آذرماه نیز به قوت خود باقی باشد، افزود: بر همین اساس مهدهای کودک، پیش‌دبستانی و کلیه مقاطع تحصیلی مدارس آموزش و پرورش استان تهران غیر از شهرستان‌های دماوند، فیروزکوه و پردیس در روز سه‌شنبه تعطیل خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه اجرای طرح زوج و فرد از در منازل و ممنوعیت فروش آرم طرح ترافیک روزانه از سوی شهرداری تهران تا روز چهارشنبه ادامه خواهد یافت، اظهار داشت: در این مدت، اورژانس تهران آمادگی کامل برای خدمات‌رسانی به شهروندان را خواهد داشت.

کلانتری با بیان اینکه توقف فعالیت معادن شن و ماسه، آسفالت و سیمان در استان تهران و محدودیت فعالیت‌های عمرانی نیز تا روز چهارشنبه اجرا می‌شود، تصریح کرد: برگزاری مسابقات ورزشی در فضای باز نیز در روز سه‌شنبه ممنوع است. همچنین برگزاری مسابقه فوتبال پرسپولیس و نفت آبادان لغو شد.

وی با اشاره به اینکه تردد کامیون‌ها جز کامیون‌های حمل سوخت و زباله در شهر تا روز چهارشنبه ممنوع شده است، اظهار داشت: برخورد با خودروهای دودزا و فاقد معاینه فنی نیز همچنان در دستور کار پلیس راهور قرار دارد.

مدیرکل حفاظت محیط‌زیست استان تهران گفت: مقرر شد با مرخصی مادران شاغل در دستگاه‌ها موافقت شود.

انتهای پیام/