به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، وقوع پدیده وارونگی هوا در تهران، افزایش غلظت آلاینده‌های هوا و پیش‌بینی شرایط پایداری جوی از سوی هواشناسی منجر شد تا صبح امروز موضوع شرایط ویژه آلودگی هوا به‌عنوان یکی از دستورکارهای فوری کارگروه هفتگی کاهش آلودگی هوای تهران مدنظر قرار گیرد.

کیومرث کلانتری، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران در خصوص مصوبات این جلسه که به ریاست استاندار تهران در فرمانداری ری برگزار شد، گفت: بر اساس تصمیم اعضای کارگروه کلیه مهدهای کودک، پیش‌دبستانی و مقطع ابتدایی مدارس استان تهران به‌جز شهرستان‌های پردیس، فیروزکوه و دماوند برای فردا (دوشنبه) تعطیل خواهد بود.

وی اظهار داشت: اجرای طرح تردد زوج و فرد از در منزل و ممنوعیت فروش آرم طرح ترافیک روزانه از سوی شهرداری تهران نیز از دیگر مصوبات جلسه بود.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران افزود: ممنوعیت فعالیت معادن شن و ماسه، آسفالت و سیمان و توقف فعالیت‌های آلاینده برای فردا نیز به تصویب رسید.

کلانتری با بیان اینکه این تصمیمات به‌منظور پیش‌بینی اقدامات لازم برای جلوگیری از افزایش احتمالی آلودگی هوا در روزهای آینده اتخاذ شد، گفت: مقرر شد تا اورژانس تهران آمادگی کامل برای خدمات‌رسانی به شهروندان را داشته باشد.

وی تصریح کرد: تشدید برخورد با خودروهای دودزا و فاقد معاینه فنی توسط پلیس راهور از دیگر موضوعات مورد تصویب در این جلسه بود.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران با اعلام ممنوعیت ورود کامیون‌ها برای امشب یادآور شد: تردد هرگونه وسایل نقلیه سنگین دودزا، فرسوده و فاقد معاینه فنی به شهر تهران تا اول اسفند ممنوع است.

کلانتری از شهروندان خواست تا از هرگونه تردد غیرضروری در شهر تهران پرهیز کنند.

منبع: فارس

انتهای پیام/س