به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمد علاءالدینی به مناسبت ماه محرم اظهار کرد: قیام حسینی و نهضت عاشورا به‌عنوان پیروزمندترین نهضت در کره زمین محسوب می‌شود و این مجالس از سه رکن مداحی، وضع و خطابه و حضور مردم بهره‌مند ‌است.

وی ادامه داد: هر کدام از این ارکان وظیفه‌ای دارند، وظیفه سخنرانان این است که با مطالعه صحبت کنند و مقتضیات حال را در نظر بگیرند، از اهمیت قائل شدن سیدالشهدا (ع) برای نماز و فضایل آن حضرت سخن بگویند و در کنار بیان حماسه از عرفان ایشان هم‌ سخن به میان آورند و جوانان را با این فضایل ارزشمند آشنا کنند.

امام جمعه گلپایگان با اشاره به اینکه ذاکران و مداحان به این وظایف خود عمل کنند، تصریح کرد: آن‌ها نباید ذکر و مداحی خود را با آهنگ‌های مبتذل و اشعار سخیف همراه کنند و باید مراقب باشند تا این نوع آهنگ و اشعار وارد دستگاه عزاداری امام حسین (ع) نشود.

علاءالدینی با بیان اینکه مردم در مجالس عزاداری امام حسین (ع) با وضو وارد شوند و حضور جدی داشته باشند، اضافه کرد: وظیفه گردانندگان مجالس عزاداری امام حسین (ع) این است که در کنار اهمیت دادن به توسل در ایام محرم به قرآن و نماز توجه شود.

وی با تأکید بر اینکه در کنار شعار و شعر این ایام شعور و اهداف امام حسین (ع) دنبال شود، اظهار کرد: مردم باید در مجالس عزاداری امام حسین (ع) با شعور حسینی آشنا شوند و معرفت پیدا کنند و مجالس عزاداری ما باید معرفت‌افزا باشد.

منبع: فارس

انتهای پیام/م