به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، ایمان محرابی‌نیا در تشریح آخرین وضعیت ترافیکی جاده‌های کشور و محورهای منتهی به مرزهای چهارگانه، اظهار کرد: در حال حاضر رصد تردد در جاده‌ها از طریق ۷۹۴ دستگاه دوربین نظارت تصویری و ۲۲۳۴ دستگاه ترددشمار انجام می‌شود.

مسؤول سالن عملیات مرکز مدیریت راه‌ها ادامه داد: طبق‌ آخرین اطلاعات حاصل از رصد ۲۲۳۴ دستگاه ترددشمار جاده‌ای، کل تردد ثبت شده در محورهای برون‌شهری، نسبت به روز قبل هشت‌دهم درصد کاهش نشان می‌دهد؛ در همین مدت همچنین سهم وسایل نقلیه سنگین در ترافیک راه‌ها ۱۲٫۲ درصد، بیشترین تردد بین ساعات ۱۷ تا ۱۸ و کمترین تردد بین ساعات ۴ تا ۵ صبح ثبت شد.

‌* آخرین وضعیت ترافیکی ‌محورهای منتهی به شمال کشور

وی اظهار داشت: طبق اطلاعات دو‌ربین‌های نظارت تصویری در حال حاضر تردد ‌در مسیر رفت و برگشت آزادراه رشت – قزوین و جاده‌های کندوان و فیروزکوه روان است.

مسؤول سالن عملیات مرکز مدیریت راه‌ها بیان کرد: هم‌اکنون شاهد ترافیک سنگین در آزادراه قزوین-کرج-تهران در مقاطع پایانه شهید کلانتری، ساسانی، مهر ویلا و پل کلاک هستیم.

محرابی‌نیا اظهار داشت: در حال حاضر ترافیک در محور شهریار – تهران سنگین است.

وی با بیان اینکه در محورهای شمالی کشور شاهد بارش باران هستیم، افزود: هم‌اکنون بارش باران در محورهای استان‌های البرز، تهران، قزوین، قم، مازندران، کرمانشاه، کردستان، چهارمحال و بختیاری، لرستان، مرکزی و همدان مشاهده می‌شود.

* انسداد پنج جاده ‌به دلیل نبود ایمنی

وی بیان کرد: در حال حاضر محور رامیان- اولنگ – شاهرود، جاده فرعی شمشک – دیزین‌، محور قدیم خرم‌آباد-پل دختر‌، محور شهداد-اندوهجرد و جاده شهداد-نهبندان‌‌ به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود است.

* آزادراه‌ها‌ ‌تهران‌‌-کرج پرترددترین جاده‌‌ کشور

محرابی‌نیا اظهار داشت: در ‌۲۴ ساعت گذشته بیشترین تردد در‌ ‌آزادراه تهران-کرج و آزادراه ‌کرج -تهران و آزادراه کرج-قزوین ثبت شد.

 پیش از این محدودیت‌های ترافیکی تعطیلات ایام شهادت امام رضا(ع) و وفات رسول اکرم (ص) در خبرگزاری فارس منتشر شد، اما از آن منظر که این محدودیت ترافیکی تا ۱۱ آبان‌ماه ادامه دارد، مجدداً جهت اطلاع کاربران در ادامه خبر اطلاع‌رسانی می‌شود.

* محدودیت‌های ترافیکی در تعطیلات‌ ایام شهادت امام رضا(ع) و وفات رسول اکرم (ص)

به گفته مسؤول سالن عملیات مرکز مدیریت راه‌ها در جاده ‌قوچان-شیروان، محور شیروان-بجنورد و جاده بجنورد-جنگل گلستان و بالعکس ‌تردد  تریلر و کامیون غیر از حاملان مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت ۱۲ تا ۲۲ روزهای دوم، چهارم و ششم آبان ‌و همچنین از ساعت ۸ تا ۲۲ روزهای سوم، پنجم، هفتم و دهم آبان‌ماه ممنوع است.

ایمان محرابی‌نیا گفت: در محورهای استان خراسان رضوی تردد‌ تریلر و کامیون غیر از حاملان مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت ۸ تا ساعت ۲۲ روزهای سوم تا هفتم آبان، در محورهای اصلی استان ممنوع است.

محرابی‌نیا بیان کرد: تردد خودرو از محور قدیم مشهد-ملک‌آباد  به صورت ۲۴ ساعته در روزهای دوم تا ششم آبان، ممنوع است و مسیر برای تردد زائران پیاده اختصاص می‌یابد.

وی اظهار کرد: تردد وسایل نقلیه از ساعت ۱۲ روز سه‌شنبه هفتم آبان تا پایان ترافیک همان روز به سمت جنوب (ملک آباد) به صورت یک طرفه خواهد بود؛ برای تخلیه ترافیکی خروجی مشهد از این محور به‌ عنوان مسیر جانبی و کمکی آزاد‌راه شهید شوشتری استفاده خواهد شد.

* محدودیت‌ ترافیکی جاده‌های پرتردد تا روز شنبه ۱۱ آبان 

مسؤول سالن عملیات مرکز مدیریت راه‌ها اظهار داشت: تردد موتور‌سیکلت تا ساعت ۱۲ روز شنبه ۱۱ آبان از محورهای کندوان، هراز، فیروزکوه، جاده تهران-سمنان -مشهد، محور‌ قوچان-مشهد، جاده سبزوار-مشهد و محور تربت حیدریه-مشهد وبالعکس ممنوع ‌است.

*محدودیت ترافیکی محور هراز‌

وی اظهار کرد: در جاده هراز تردد ‌از ساعت ۱۴ تا ۲۴ روز جمعه سوم آبان از رودهن به سمت آمل ممنوع است، ضمناً ‌از ساعت ۱۶ تا ۲۴ روز سوم آبان، تردد از آب اسک به سمت رودهن در محدوده مشاء‌ یک طرفه خواهد بود.

محرابی‌نیا افزود: در هراز تردد ‌وسایل نقلیه از ساعت ۱۴ تا ۲۴ روز هفتم آبان از رودهن به سمت آمل ممنوع است ضمنا از ساعت ۱۶ تا ۲۴ ‌روز سوم آبان تردد از آب اسک به سمت رودهن در محدوده مشاء یک طرفه خواهد بود.

مسؤول سالن عملیات مرکز مدیریت راه‌ها بیان کرد: تردد وسایل نقلیه از ساعت ۱۴ روز جمعه ۱۰ آبان تا ساعت ۲ بامداد روز شنبه ۱۱ آبان از رودهن به سمت آمل ممنوع است، با اعلام پلیس راه در محل، تردد خودرو از ساعت ۱۶ روز جمعه ۱۰ آبان تا ساعت ‌۲ بامداد روز شنبه ۱۱ آبان ‌از آب اسک به سمت رودهن در محدوده مشاء یک طرفه خواهد بود.

وی اظهار داشت: در محور هراز‌ تردد ‌تریلرها کماکان ممنوع است همچنین تردد کامیون غیر از حاملان مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت ۱۲ تا ۲۴ روز یکم آبان و از ساعت ۶ تا ۲۴ روز دوم آبان تا ‌روز ۹ آبان و نیز از ساعت ۶ روز جمعه ۱۰ آبان تا ساعت ۱۲ روز ۱۱ آبان از تهران به آمل و بالعکس ممنوع است.

*محدودیت‌‌های تردد در محور کندوان

مسؤول سالن عملیات مرکز مدیریت راه‌ها ادامه داد: در محور کندوان تردد خودرو از ساعت ۱۳ تا ۲۴ روز جمعه سوم آبان از کرج به سمت مرزن‌آباد ممنوع است؛ با اعلام ‌پلیس راه ‌تردد ‌وسایل نقلیه از ساعت ۱۶ تا ۲۴ ‌روز جمعه از مرزن‌آباد به سمت کرج ‌یک‌طرفه خواهد شد.

وی گفت: در جاده چالوس تردد ‌وسایل نقلیه از ساعت ۱۳ تا ۲۴ روز یکشنبه پنجم آبان از کرج به سمت مرزن‌آباد ممنوع است؛ با اعلام پلیس راه‌ تردد خودرو از ساعت ۱۶ تا ۲۴ ‌روز پنجم آبان از مرزن‌آباد به سمت کرج یک طرفه خواهد بود.

محرابی‌نیا ادامه داد: در مجور کندوان تردد وسایل نقلیه از ساعت ۱۳ تا ۲۴ روز سه‌شنبه هفتم آبان از کرج به سمت مرزن آباد ممنوع است، با اعلام ‌پلیس راه تردد از ساعت ۱۶ تا ۲۴ ‌روز هفتم آبان از مرزن‌آباد به سمت کرج یک‌ طرفه خواهد بود.

وی بیان کرد: همچنین در محور کندوان تردد از ساعت ۱۳ روز جمعه ۱۰ آبان تا ساعت ‌۲ بامداد روز شنبه ۱۱ آبان از کرج به سمت مرزن‌آباد ممنوع است، با اعلام پلیس راه ‌تردد خودرو از ساعت ۱۶ روز جمعه ۱۰ آبان تا ساعت ۲ بامداد روز شنبه ۱۱ آبان از مرزن‌آباد به سمت کرج ‌یک‌طرفه خواهد بود.

مسؤول سالن عملیات مرکز مدیریت راه‌ها یادآور شد: در محور کندوان‌ تردد تریلر و کامیون از ‌کرج به چالوس و بالعکس کماکان ممنوع است.

*‌محدودیت‌های ترافیکی محور فیروزکوه‌

محرابی‌نیا بیان کرد: تردد تریلر غیر از حاملان مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت ۸ تا ۲۴ روز ۱۰ آبان از تهران به قائم‌شهر و بالعکس، ممنوع است.

*محدودیت تردد در محور‌ قدیم قزوین-رشت‌

وی اظهار کرد: تردد تریلر و کامیون غیر از حاملان مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت ۱۲ تا ۲۴ روز‌های دوم و ششم آبان و همچنین از ساعت ۸ تا ۲۴ روز جمعه ۱۰ آبان در محور‌ قدیم قزوین-رشت‌ و بلعکس ممنوع است.

*محدودیت ترافیکی دیگر محورهای پرتردد

مسؤول سالن عملیات مرکز مدیریت راه‌ها اظهار کرد: در محور آستارا- اردبیل و بالعکس تردد  تریلر و کامیون غیر از حاملان مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت ۱۲ تا ۲۴ روز‌های دوم و ششم آبان و همچنین از ساعت ۸ تا ۲۴ روز جمعه ۱۰ آبان‌ ممنوع است.

‌وی افزود: در محور قدیم ساوه- همدان و بالعکس‌ تردد‌ تریلر و کامیون غیر از حاملان مواد سوختی و فاسد‌شدنی از ساعت ۱۲ روز شنبه چهارم آبان تا ساعت ۲۴ روز یکشنبه پنجم آبان و نیز از ساعت ۱۲ روز دوشنبه  ششم آبان تا ساعت ‌۲۴ روز سه‌شنبه هفتم آبان، ‌ممنوع است و مسیر جایگزین محور آزاد‌راه ساوه-همدان در نظر گرفته شده است.

محرابی‌نیا گفت: در جاده سلفچگان- قم ‌به سمت قم‌ تردد تریلر و کامیون غیر از حاملان مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت ۱۵ تا ۲۴ روز جمعه ۱۰ آبان ‌ممنوع است و مسیر جایگزین جاده آزاد‌راه تهران-ساوه است.

انتهای پیام/