آرش آقاجان‌احمدی، رئیس اداره صمت شهرستان دماوند در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری عصر شرق اظهار کرد: از تمامی متقاضیان در زمینه احداث نانوایی در شهرستان دماوند تقاضا دارم به هیچ وجه به قول‌های مساعد در صدور مجوز نانوایی اهمیت ندهند.

وی افزود: صدور مجوز نانوایی فقط برای کسانی میسر است که قبل از ۴ مردادماه سال ۹۷ در سامانه ایرانیان اصناف درخواست مجوز داد‌ه‌اند و کد رهگیری دارند.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان دماوند گفت: هیچ گونه اقدام دیگری منجر به صدور مجوز نانوایی نخواهد شد و حتما از سرمایه‌گذاری در این زمینه خودداری نمایید؛ تعداد نانوایی در شهرستان دقیقا به تعداد نیاز و سهمیه نیز کافی است؛ افرادی که بدون دریافت مجوز کمیسیون نظارت اقدام به جابه‌جایی می‌کنند موجب ابطال امتیاز خود می‌شوند و باید به محل اولیه بازگردند و فعال شوند.

آقاجان‌احمدی اضافه کرد: در صورت هر گونه مشکل با موافقت کمیسیون نظارت صرفا در محدوده همجوار خود جابه‌جا شوند؛ ساماندهی صنف نانوایان در حال انجام است و اتحادیه مکلف به رصد تمامی نانوایان است و درصورت عدم توان قانونمندسازی مکتوب به اداره صمت اعلام نمایند.

وی با بیان اینکه در غیر این‌صورت در هرگونه بی‌نظمی می‌بایست پاسخگو باشند، افزود: میزان سهمیه‌ها و نحوه توزیع مناسب نیست و برنامه‌ریزی جهت اصلاح در نظر است؛ مراجعه به اداره صمت شهرستان که به کرار انجام می‌شود، بدون کد رهگیری سامانه‌ای ثبت درخواست در سال ۹۷ به هیچ نتیجه با مثبتی نخواهد نخواهد شد.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان دماوند اضافه کرد: اهیئات امنای محلات، دهیاری‌ها، شوراهای روستا و شهر با هماهنگی اداره غله شهرستان از سهمیه نانوایی محل خود مطلع باشند و تخلیه و پخت آرد را پایش و هرگونه تخلف را منعکس نمایند.

انتهای پیام/