به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، ایرج گودرزی‌راد، شهردار کیلان ظهر امروز در نشست ستاد هماهنگی خدمات سفر شهرستان دماوند با اشاره به اقدامات نوروزی شهرداری کیلان اظهار کرد: بنابر روال هر ساله در پنج‌شنبه آخر سال، دو هزار و ۷۰۰ سبزه روی همه قبور آرامستان‌های کیلان قرار گرفت و شست و شوی قبور نیز انجام شد.

وی با بیان اینکه به صورت مشترک با راهداری لکه‌گیری بعضی نقاط جاده آبسرد به دوآب صورت گرفت، افزود: اقدامات لازم در خصوص رفع موانع بعضی از نقاط حادثه‌خیز جاده‌های کیلان نیز انجام شد.

شهردار کیلان گفت: کلانتری کیلان پایگاه نوروزی در منطقه دوآب داشتند که خدمات به مسافران ارائه می‌کرد و بروشورهای شهرداری نیز بین مسافران و گردشگران توزیع شد.

گودرزی‌راد تصریح کرد: همچنین اداره برق شهرستان دماوند در روزهای پایانی سال نسبت به بعضی نقاطی که روشنایی نداشتند، اقدامات لازم را انجام داد.

وی بیان کرد: در روز طبیعت نیز، ۱۰ هزار کیسه زباله بین مسافران و گردشگرانی که به نقاط مختلف شهر کیلان آمده بودند، توسط عوامل شهرداری کیلان توزیع شد تا از آلودگی‌های زیست‌محیطی جلوگیری شود.

*لزوم رفع مشکلات اسکان مسافران در آبسرد

شهردار آبسرد نیز در ادامه با بیان اینکه خوشبختانه در ایام نوروز مشکل خاصی در این شهر وجود نداشت، افزود: در این زمینه، تنها در خصوص اسکان مسافران در شهر آبسرد مشکلاتی وجود دارد که امیدواریم با همکاری آموزش و پرورش و فرمانداری برطرف شود.
سیدمحمد رفیعی‌طباطبایی ادامه داد: مدرسه شهید هاشمی نژاد شهر آبسرد برای ایام نوروز تجهیز شد، اما مسؤولی که متصدی این مدرسه بود برای اسکان موانعی ایجاد می‌کرد که تذکرات لازم داده شده است.

*کاهش ۶۷ درصدی تصادفات فوتی در محور فیروزکوه

فرمانده پلیس‌راه دماوند – فیروزکوه نیز از کاهش ۶۷ درصدی تصادفات فوتی در ایام نوروز در این محور خبر داد و تصریح کرد: حجم خودروهای عبوری از محور دماوند – فیروزکوه در نوروز امسال نسبت به سال گذشته افزایش داشت که در این خصوص، شاهد افزایش ۲۲ درصد سفرهای نوروزی بودیم.

محمدرضا محمودی با بیان اینکه بیشترین ترافیک به جهت انسداد محور هراز در محور فیروزکوه وجود داشت، بیان کرد: خوشبختانه با حضور گشت‌‌های ثابت و سیار پلیس و نظارت مستمر در جاده‌ها و محورها میزان تصادفات کاهش پیدا کرد.

وی با اشاره به اینکه تصادفات و خسارات نوروز امسال نسبت به سال گذشته، ۳۰ درصد کاهش یافته است، خاطرنشان کرد: پلیس راه در طول ایام نوروز به طور شبانه‌روزی حضور جدی داشت و توانست تخلفات حادثه‌ساز را کنترل کند.

فرمانده پلیس‌راه دماوند – فیروزکوه در خصوص فعالیت این یگان در روز طبیعت اضافه کرد: در روز طبیعت با توجه به حجم زیادی از مسافران و گردشگرانی که به شهرهای آبسرد و کیلان آمده بودند، ۹ اکیپ پلیس‌راه در این منطقه مستقر شده بودند.

انتهای پیام/س