به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، علیرضا محسنا در نشست کارگروه ثبت وقایع حیاتی در شهرستان دماوند که در محل فرمانداری دماوند برگزار شد، اظهار کرد: در شهر کیلان چهار آرامستان داخل بافت و حدود پنج آرامستان در روستاهای اطراف وجود دارد که نظارت کم و بیش بر فعالیت آنها صورت می‌گیرد.

وی با بیان اینکه بعضی از آرامستان‌های کیلان هیأت امنایی یا مربوط به اوقاف هستند، افزود: با توجه به وجود امامزاده در کوهان و ساران، اداره اوقاف بر آرامستان‌های آنها نظارت دارد و نماینده خود را نیز مستقر کرده و عملاً این آرامستان‌ها از نظارت شهرداری خارج است.

رئیس شورای اسلامی شهر کیلان گفت: شهرداری کیلان بر گورستان‌هایی که خود نظارت دارد، موارد لازم از جمله ثبت گواهی فوت را انجام می‌دهد و درخواست داریم که با اوقاف رایزنی شود تا بتوانیم نظارت بیشتری بر دیگر آرامستان‌های کیلان داشته باشیم.

محسنا تصریح کرد: در هفته گذشته، با پیگیری‌های صورت گرفته قطعه زمینی در کنار پارک سلامت برای احداث آرامستان جدید در کیلان در نظر گرفته شده و در دستور کار قرار دارد که کل این شهر ملزم شوند تا اموات خود را در آرامستان جدید دفن کنند.

وی بیان کرد: اکنون آرامستان‌های‌ کوهان و کیلان ظرفیت دارند، اما ظرفیت آرامستان ساران و فاجان تکمیل شده که باید فکری برای این موضوع اندیشید.

منبع: فارس

انتهای پیام/