به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، مجید صفری ظهر امروز در نشست کارگروه مبارزه با قاچاق کالا و ارز شهرستان دماوند، موضوع قاچاق کالا را یک مسأله مهم ارزیابی کرد و اظهار داشت: قاچاق کالا یک پدیده ناخوشایندی است که بعضاً در جامعه وجود دارد و باعث می‌شود تا تولید ملی و اشتغال با مشکلات زیادی مواجه شود.

وی افزود: مهم‌ترین موضوع، برخورد با این پدیده شوم است که باید در کنار اقدامات قهری، بیشتر به اقدامات فرهنگی فکر کرد و همه دستگاه‌های فرهنگی شهرستان دماوند موظف هستند در این زمینه، فعالیت بیشتری داشته باشند تا عدم استفاده از کالای قاچاق به یک فرهنگ در جامعه تبدیل شود.

رئیس شورای تأمین شهرستان دماوند به بازنگری در شیوه برخورد با موضوع قاچاق کالا اشاره و تصریح کرد: باید شیوه‌های برخوردی را بروز کنیم و به صورتی مدیریت کنیم که اثر ماندگاری داشته باشد و این مهم با استفاده از شیوه‌های پیشگیرانه همزمان با برخوردهای سلبی حاصل خواهد شد.

صفری تأکید کرد: در شهرستان دماوند مطابق با دستورالعمل ابلاغی توسط استاندار تهران، حتماً کشف کالاهای قاچاق با فرمانداری هماهنگ شود و اگر دستگاهی به این موردی در این خصوص دست یافت و خواست اقدامات عملی انجام دهد، این هماهنگی با فرمانداری صورت پذیرد.

وی بهترین اقدام برای مقابله با کالای قاچاق را پیشگیری عنوان کرد و بیان داشت: بهترین ابزار پیشگیری، نظارت است و هرچه نظارت قوی‌تر باشد، زمینه‌سازی دپو یا عرضه کالای قاچاق کاهش خواهد یافت.

فرماندار شهرستان دماوند، وضعیت این شهرستان در موضوع مبارزه با کالای قاچاق را خوب ارزیابی کرد و افزود: شهرستان دماوند به لحاظ فرهنگی در این موضوع وضعیت خوبی دارد و قاچاق کالا بسیار کم صورت می‌گیرد، اما همین مقدار را نیز می‌توان با اقدامات فرهنگی مؤثر و نظارت بهتر به کمترین حد ممکن تقلیل داد تا شهرستان دماوند به عنوان پاک‌ترین شهرستان استان تهران در موضوع قاچاق کالا باشد.

منبع: فارس

انتهای پیام/س