به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، شاهرخ جهانشاهی عصر امروز در نشست کارگروه ثبت وقایع حیاتی شهرستان دماوند با اشاره به تکمیل ظرفیت آرامستان‌ها در شهرستان دماوند اظهار کرد: با توجه به تکمیل ظرفیت آرامستان‌ها باید تدبیر در این خصوص صورت گیرد.

وی افزود: در ماه گذشته نشستی برگزار شد که آرامستان‌های جدیدی برای دفن اموات شهرهای کیلان و آبسرد در نظر گرفته شود؛ ساماندهی آرامستان‌ها باید در دستور کار و تحت نظارت قرار گیرد.

معاون سیاسی انتظامی فرماندار شهرستان دماوند بیان کرد: شهرستان دماوند رتبه سوم مهاجرپذیری در استان تهران را دارد؛ به همین جهت، جمعیت دماوند در حال افزایش است و باید مکانی برای دفن اموات در دماوند مشخص شود و لازم است که شهرهای پنج‌گانه دماوند آرامستان‌های جدیدی احداث کنند تا در آینده با مشکل مواجه نشویم.

جهانشاهی با اشاره ثبت نشدن یا دیرهنگام اموات در این شهرستان گفت: ثبت فوتی‌ها توسط اقوام آن و دستگاه‌های مربوطه باید در اسرع زمان و قبل از پایان قانونی انجام شود.

وی با بیان اینکه در بحث ثبت طلاق مشکلاتی در دماوند وجود داشت، تصریح کرد: دفتری برای ثبت طلاق در دماوند وجود نداشت، امروز دفتری برای ثبت این موارد در دماوند راه‌اندازی شده است.

معاون سیاسی انتظامی فرماندار شهرستان دماوند خاطرنشان کرد: باید تلاش شود تا حداکثر امکانات برای مردم بر اساس حقوق شهروندی فراهم شود؛ ثبت نشدن وقایع حیاتی شامل تولد، مرگ، طلاق و ازدواج باعث ایجاد مشکلات در بخش‌های مختلف می‌شود

جهانشاهی اضافه کرد: یکی از مشکلات ثبت فوت و تدفین در شهرستان دماوند مربوط به اتباع افغانستانی به دلیل نبود آمار جمعیتی دقیق است.

منبع: فارس

انتهای پیام/