به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، عزت‌الله خانجانی با حضور در محل ثبت نام یازدهمین دوره انتخابات مجلس در مرکز حوزه انتخابیه دماوند و فیروزکوه اظهار کرد: یکی از پایه‌های تحقق جمهوریت در نظام جمهوری اسلامی ایران، برگزاری انتخابات است و از ابتدای انقلاب اسلامی تاکنون، سرنوشت کشور و تعیین مسؤولان نظام بر عهده مردم بوده است.

وی افزود: انتخابات شامل سه ضلع اصلی اعم از مجریان، کاندیداها و حضور پرشور از طرف مردم است؛ توصیه ما به مجریان امر انتخابات این است که دقت لازم را در اجرای قانون داشته باشند تا با توجه به توصیه‌های مقام معظم رهبری، شاهد برگزاری انتخاباتی سالم باشیم.

رئیس هیئت نظارت بر انتخابات شهرستان دماوند ادامه داد: ما در گذشته شاهد دو دوره ابطال انتخابات بودیم که یک بار به دلیل عدم رعایت بی‌طرفی مجریان و یک بار نیز به دلیل تخلف کاندیداها بود؛ درخواست ما از مجریان بر حفظ بی‌طرفی و رعایت قانون در راستای برگزاری انتخاباتی سالم و در شأن نظام مقدس جمهوری اسلامی است.

خانجانی بیان کرد: همچنین سفارش ما به کاندیداهای انتخابات، رعایت قوانین و توصیه به هواداران خود به جهت جلوگیری از تخلف است؛ ستادهای انتخاباتی باید قانون را در خصوص تبلیغات رعایت کرده و افراد به دور از تخریب یکدیگر، خود را به مردم معرفی کنند.

وی عنوان کرد: در این راستا، درخواست ما از مردم نیز حضور در انتخابات به عنوان تکلیفی شرعی است که بارها توسط علما و مقام معظم رهبری تأکید شده است؛ با توجه به وقوع حوادث اخیر، حضور مردم در انتخابات می‌تواند پاسخ مناسبی به دشمنان باشد .

رئیس هیئت نظارت بر انتخابات شهرستان دماوند تصریح کرد: مردم باید با بصیرت و حضور پرشور در انتخابات، فرد اصلح را انتخاب کرده و تحت تأثیر فضاها و تبلیغات سیاسی نباشند تا افرادی وارد مجلس شوند که در جهت رسیدن به آرمان‌های انقلاب اسلامی و امام راحل(ره) گام بردارند.

خانجانی گفت: مجلس جایگاه بالایی دارد و باید راهگشایی در جهت حل مشکلات اقتصادی و معیشت مردم باشد و قطعا می‌تواند در این خصوص تأثیرگذار باشد.

انتهای پیام/س