به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، مجید صفری عصر امروز در نشست هم‌اندیشی با کاندیداهای انتخابات مجلس حوزه انتخابیه دماوند و فیروزکوه اظهار کرد: با توجه به مدت زمان باقیمانده به انتخابات پیش رو، برنامه‌های ابلاغی بر اساس زمان‌بندی مشخص شده در ستاد حوزه انتخابیه دماوند و فیروزکوه برنامه‌ریزی شده و در حال انجام است.

وی افزود: در حال حاضر، وضعیت احراز صلاحیت کاندیداها اعلام شده و ما در حوزه انتخابیه دماوند و فیروزکوه سعی کردیم که از زمان‌بندی مشخص نیز جلوتر باشیم تا فرصتی باشد که موضوعات لازم را پیش‌بینی کنیم.

رئیس مرکز حوزه انتخابیه شهرستان‌های دماوند و فیروزکوه ادامه داد: بنابر تأکید مقام معظم رهبری، اهمیت انتخابات بر کسی پوشیده نیست و ما یک اتفاق مهم را در سال ۱۳۹۸ رقم خواهیم زد؛ ما تنها وظیفه برگزاری پروژه انتخابات را نداریم، موضوع مهم برای مجریان انتخابات، برگزاری پرشور، سالم، قانونمند و بی‌طرفی است تا مردم اعتماد کرده و به صورت پرشور پای صندوق‌های رأی حاضر شوند.

صفری با بیان اینکه انتخاب مردم به موجب قانون و قابل احترام است، ادامه داد: مجریان انتخابات نیز وظیفه دارند که مراقب رفتار خود باشند؛ در این خصوص، کاندیداها نیز به نوبه خود بر اساس قانون مسئولیت خطیری دارند و در ستادهای انتخاباتی صرف رقابت یک‌طرفه مهم نیست و باید از فضای دوقطبی جلوگیری شود.

وی بیان کرد: قرار ما بر اجرای قانون است؛ قانون چهارچوب مشخصی دارد و وظایف را  تعیین کرده است؛ همچنین آموزش اعضای ستاد انتخابات در خصوص موارد قانونی حائز اهمیت بوده که ما به این امر مهم پرداخته‌ایم.

فرماندار شهرستان دماوند خاطرنشان کرد: زمان برنامه‌های تبلیغاتی کاندیداها نیز مشخص شده و تأکید ما بر مطالعه قانون و مقررات توسط افراد است؛ مراقبت در فضای مجازی از نکات مهم و قابل توجه است و در این راستا با هر تخلفی از ابتدا به صورت قاطعانه برخورد خواهیم کرد.

صفری اضافه کرد: همچنین مراقبت از افرادی که از بیرون به دیگران وعده می‌دهند، نیز بر عهده کاندیدا است؛ وظیفه مجریان و ناظرین انتخابات طبق قانون مشخص شده و انتظار ما این است که هر دو طرف به وظیفه قانونی خود عمل کنند.

انتهای پیام/