به گزارش پایگاه خبری عصر شرق به نقل از روابط عمومی فرمانداری شهرستان دماوند، نشست رسیدگی به مشکلات مربوط به فعالان ناوگان سنگین درون شهری مبنی بر‌ تخصیص سهمیه سوخت لازم در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

در این نشست که شهرداران، سه نفر از نمایندگان کامیون‌داران، نماینده شهرداری‌ها و شرکت پخش فرآورده‌های نفتی حضور داشتند، موضوعاتی از قبیل کاهش سهمیه سوخت در ماه‌های اخیر، لزوم افزایش این سهمیه یا تخصیص سوخت آزاد مطرح شد.

مجید صفری، فرماندار شهرستان دماوند با اشاره به راه حل‌های ممکن در خصوص مرتفع ساختن مشکلات فوق الذکر به فعالیت سامانه باربرگ از اواخر سال گذشته اشاره و اظهار داشت: این سامانه به منظور پایش و پیمایش سوخت و جلوگیری از قاچاق سوخت فعالیت خود را آغاز کرده است.

وی افزود: هر کدام از رانندگان و فعالان این حوزه که دارای پروانه کسب و اشتغال هستند، باید نسبت به ثبت نام در این سامانه اقدام نمایند و پس از ثبت مبدأ، مقصد و تناژ سهمیه‌ای به صورت ماهانه تعلق می‌گیرد.

صفری تأکید کرد: در صورت عدم ثبت در این سامانه، ماهانه ۲۰ درصد از سهمیه سوخت کم خواهد شد و با توجه به درخواست این افراد مبنی بر کاهش این سهمیه مقرر شد به منظور بررسی و اصلاح این روند مکاتباتی طبق مدارکی که کامیون‌داران ارائه می‌کنند با مراجع ذیربط انجام و رفع این مشکل پیگیری شود.

فرماندار شهرستان دماوند با تأکید بر اینکه فعالان این حوزه تا ۱۵ اردیبهشت ماه به منظور جبران کمبود سهمیه فرصت ثبت‌نام در سامانه باربرگ را دارند، اضافه کرد: در صورتی که در سامانه ثبت نام کرده‌اند، می‌توانند از این پس تا تاریخ اعلامی بنابر فرصت ماهانه جهت ثبت در سامانه اقدام نمایند و اما اگر فاقد کارت سوخت هستند می‌توانند از طریق پلیس + ۱۰ به منظور دریافت سهمیه آزاد به صورت موقت اقدام کنند.

وی بیان کرد: سهمیه هر ناوگان سنگین درون شهری بر اساس باربرگ تعلق می‌گیرد و این موضوع به عنوان اولویت کاری با حضور نمایندگان کامیون‌داران تا رفع مشکل، بررسی و پیگیری خواهد شد.

انتهای پیام/س