به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، علی شیوا صبح امروز در نشست ستاد مدیریت بحران شهرستان دماوند که در سالن شهید رجایی فرمانداری دماوند برگزار شد، اظهار کرد: همه موضوعات بحران را آگاه هستیم و آنچه در نشست‌های قبل مطرح شد، اصلی‌ترین گام در مواقع بحرانی «برنامه عملیاتی» است و اینکه هرکس بداند چه کاری را باید انجام دهد.

وی ادامه داد: در نشست‌های قبل مطرح شد که برنامه‌های عملیاتی باید تکمیل شوند؛ همچنین در مورد پد بالگرد و پارک اضطراری باید طراحی‌های لازم انجام شود.

معاون امور فنی و عمرانی فرماندار دماوند خاطرنشان کرد: بهترین طراح برای پد بالگرد و پارک اضطراری شهرداری دماوند است؛ باید به امور آب همچون گذشته توجه و دقت بیشتری شود به ویژه در ایام تابستان که از تصرفات حریم رودخانه‌ها جلوگیری به عمل آید.

شیوا تصریح کرد: شهرداری‌های دماوند، آبعلی و رودهن در خصوص سد معبر در حریم جاده‌ها توجه ویژه داشته باشند و با توجه به خشک شدن مراتع در شهریورماه و احتمال وقوع آتش‌سوزی، شهرداری‌ها و دهیاری‌ها آمادگی لازم را داشته باشند.

وی تأکید کرد: باید تابلوی خطر سیلاب توسط امور آب در حریم رودخانه‌ها نصب شود؛ همچنین گشت‌های کنترل تاکسیرانی با دقت بیشتری نظارت‌های لازم را داشته باشند و کنترل ساخت و ساز غیرمجاز و تصرفات اراضی در شهریورماه با دقت حداکثری انجام شود.

*ساخت پد فوق سنگین بالگرد در شهر دماوند

شهردار دماوند در ادامه این نشست اظهار کرد: نشست ستاد مدیریت بحران در مورد موضوعات مختلف و عملکرد اعضای آن است و شهرستان دماوند به دلیل پراکندگی، یک منطقه نمی‌تواند جوابگوی بحران‌ها باشد.

عباس صفری ادامه داد: پد بالگرد با مساحت پنج هکتار ساخته شده است و فقط سازش مانده که این پد فوق تخصصی و سنگین، قابلیت دو نشست و برخواست را در یک زمان دارد.

وی ادامه داد: پارک بحران شهری عملکرد خود را در حوزه بحران دارد و امیدواریم بتوانیم گزارش خوبی در مورد بحران در نشست‌های آتی ارائه دهیم.