به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، کارگروه تخصصی کاهش آسیب و درمان اعتیاد در شبکه بهداشت و درمان دماوند با توجه به در پیش بودن ۲۶ ژوئن (۵ تیرماه) روز جهانی مبارزه با مواد مخدر برگزار شد.

مجمع سازمان ملل متحد در سال ۱۹۸۷ میلادی به‌منظور تقویت اقدامات و همکاری‌های بین‌المللی در راستای رسیدن به جهانی عاری از اعتیاد و مصرف مواد مخدر، اقدام به نام‌گذاری روز ۲۶ ژوئن (۵ تیرماه) به‌عنوان روز جهانی مبارزه با سوءمصرف و قاچاق مواد مخدر نموده است که بر این اساس هر ساله در تمامی کشورها و مجامع ملی و بین‌المللی مراسم گرامیداشت برگزار می‌گردد.

با توجه به اهمیت این موضوع واحد سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد اقدام به تشکیل این کمیته به‌منظور تقویت زمینه مشارکت و همکاری در سطح شهرستان در امر مبارزه، مراسم روز جهانی مبارزه با مواد مخدر با رعایت کیفیت – سرعت و دقت در ابعاد مختلف انجام شود.

حسن خیرخواه، رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دماوند اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین آسیب‌های اجتماعی که باید به آن توجه ویژه داشت، مسأله اعتیاد است و باید دغدغه ذهنی مسؤولان شهرستان دماوند قرار گیرد و با همکاری و مشارکت یکدیگر تمام تلاشمان را در جهت مبارزه با این بلای خانمان‌سوز به‌کارگیریم.

در ادامه اصغری با اشاره به فرمان‌ها مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در تعیین اعتیاد به عنوان نخستین اولویت آسیب‌های اجتماعی کشور، باید در امر مبارزه با مواد مخدر نهایت همکاری و مشارکت در ادارات و سازمان‌ها و نهاد‌ها وجود داشته باشد.

انتهای پیام/س