به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، علی شیوا در حاشیه نشست شورای ترافیک شهرستان دماوند در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: با توجه به اینکه شورای ترافیک اصلی‌ترین و عالی‌ترین شورای رسیدگی به مسائل ترافیکی در شهرستان است، مواردی به صورت ویژه مورد پیگیری قرار گرفت.

وی افزود: نخستین موضوع تأکید بر لزوم اصلاح و بهسازی هرچه سریع‌تر محور کیلان – ایوانکی به عنوان کریدور ارتباطی دو استان تهران و سمنان بود که قرار شد تا از طریق راهداری و شهرداری و شورای اسلامی شهر کیلان این موضوع پیگیری شود.

معاون امور فنی و عمرانی فرماندار دماوند گفت: دومین موضوع ارتقای درجه راه روستایی و فرعی صالح‌آباد مسیر دماوند به کیلان بود که قرار شد این جاده به راه بین‌شهری با پیگیری‌ راهداری و شهرداری و شورای اسلامی شهر کیلان ارتقا یابد؛ با ارتقای درجه جاده صالح‌آباد ۹۰ درصد مشکلات این جاده برطرف خواهد شد.

شیوا تصریح کرد: سومین موضوع، مشکلاتی که انسداد محور هراز برای دسترسی مردم شهر آبعلی در مواقع بحران ایجاد می‌کند که مقرر شد بر اساس تحقیق و مطالعاتی که شهرداری آبعلی با کسب نظر از مهندسان مشاور ذی‌صلاح انجام می‌‌دهد، انسداد محور هراز از محله مبارک‌آباد صورت گیرد.

وی بیان کرد: در این خصوص، پلیس‌راه موظف شد تا نسبت به اطلاع‌رسانی انسداد محور از حوالی کریتون یا مهرآباد اقدام کند و مسؤولیت فنی این موضوع نیز با تهیه‌کنندگان طرح به حساب می‌آید که مورد تصویب پلیس‌راه و راهور ناجا نیز قرار گرفته است.

معاون امور فنی و عمرانی فرماندار دماوند در خصوص جابه‌جایی‌های ایستگاه تاکسی‌های ابتدای خیابان ۹ دی شهر دماوند خاطرنشان کرد: شورای حمل و نقل و ترافیک شهر دماوند مطالعات جامع و کاملی انجام داده و شهرداری و شورای اسلامی شهر دماوند و کمیته انضباطی و شورای حمل و نقل و ترافیک شهری اصرار بر جابه‌جایی این ایستگاه دارند.

شیوا در پایان متذکر شد: فرمانداری بر اساس نظریه فنی این مراجع، مصوب کرد که جابه‌جایی ایستگاه‌های تاکسی جابان و سربندان توسط شهرداری دماوند در اسرع وقت صورت گیرد و پلیس راهور مکلف به همکاری با شهرداری است.

انتهای پیام/س