به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، ابوذر نادری در کارگروه ثبت وقایع حیاتی شهرستان دماوند که در فرمانداری دماوند برگزار شد، اظهار کرد: بحث آرامستان‌ها چندین سال است که باعث ذهینت گرفتن بعضی از اشخاص در شهرستان شده است.

وی افزود: همچنین گاهی وقت‌ها به صورت نپخته صحبت‌هایی گفته می‌شود که باعث تنش ذهیت برای افراد محلی‌ها در شهرها و روستاهای مختلف می‌شود.

رئیس شورای اسلامی شهرستان دماوند گفت: سال‌های قبل قرار بود که آرامستان مرکزی داشته باشیم تا تمام شهرستان اموات خود را در آن‌جا دفن کنند که این موضوع عملاً قابل انجام نیست.

نادری تصریح کرد: در دو سال پیش در همین نشست، تصمیم بر این شد که برای شهرهای مختلف شهرستان پهنه‌هایی با همکاری منابع طبیعی و راه و شهرسازی برای ایجاد آرامستان‌ها مشخص و جانمایی شود.

وی بیان کرد: آرامستان‌های عمومی یا جزیره‌ای هر کدام معضلات و مزایای خود را دارند که قانون تکلیف را در همه جهات مشخص کرده است و بعضی وقت‌ها انعطاف‌هایی وجود دارد؛ آرامستان‌های شهرستان دماوند هیأت امنایی یا وقفی هستند.

رئیس شورای اسلامی شهرستان دماوند خاطرنشان کرد: هیأت امناهای دماوند بسیار موجه هستند و برای رفع مشکلات می‌توان خواسته‌های خود را در نشستی با آنها مطرح کرد و مطمئناً آنها انجام خواهند داد.

نادری تأکید کرد: بهتر است برای تسریع در روند کارها، آرامستان‌ها به صورت هیأت امنایی باشند، چراکه روند اداری خود مشکلاتی را برای مردم به وجود می‌آورد.

وی ادامه داد: آرامستان دماوند که در ضلع جنوب شرقی این شهر واقع است، با تملک و توسعه آن تا سال‌های آینده دیگر نگرانی برای دفن اموات محلات شهر دماوند وجود نخواهد داشت و این پیشنهادی است که برای انجام نیاز به بررسی دارد.

غلامرضا ذبیحی، رئیس شورای اسلامی شهر دماوند نیز اضافه کرد: برای رفع بسیاری از مشکلات در آرامستان‌ها، مطمئناً برگزاری نشست مشترکی با حضور هیأت امناها تأثیرگذار خواهد بود.

منبع: فارس

انتهای پیام/