به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، حجت‌الاسلام والمسلمین کاظم فتاح‌دماوندی در نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان دماوند اشاره‌ای به هفته عفاف و حجاب، سالروز واقعه تاریخی مسجد گوهر شاد و شهادت هزار و ۷۰۰ تن از افراد به دلیل مبارزه با طرح متحدالشکل شدن لباس داشت.

وی افزود: عفاف و حجاب موضوعی حایز اهمیت است و باید در طول سال در این خصوص اقدامات مناسب صورت گیرد.

امام جمعه دماوند با اشاره به مصوبات شورای امر به معروف و نهی از منکر بیان کرد: در این نشست اشاره‌ای به لزوم ایجاد فضای فروشگاهی برای عرضه البسه مناسب شد که این امر بر عهده اداره صنعت، معدن و تجارت قرار دارد و متأسفانه محقق نشد.

فتاح‌دماوندی ادامه داد: تعدادی از بانوان با مشکل نبود لباس مناسب مواجه هستند که این امر باید مورد پیگیری قرار گیرد.

وی تأکید کرد: علاوه بر این، فعالیت محتوایی، ساخت سرود و اقداماتی از این دست حایز اهمیت است و بسیج هنرمندان می‌تواند موثر بوده و سرودهای تولیدی می‌تواند در طول سال مورد استفاده قرار گیرد.

امام جمعه دماوند گفت: علاوه بر این، تشویق بانوان محجبه در ادارات، از دیگر مصوباتی بود که محقق نشد.

فتاح‌دماوندی عنوان کرد: از دیگر موارد حایز اهمیت، انجام تبلیغات موثر در محورهای پرتردد مانند هراز و فیروزکوه است؛  ساخت کلیپ با محوریت عفاف و حجاب توسط اصحاب رسانه نیز مؤثر خواهد بود.

وی تاکید کرد: موضوع حجاب به صورت کشوری مطرح است و راهپیمایی‌هایی در این زمینه صورت گرفت؛ ما نیز در دماوند شاهد برگزاری جشنواره عفاف و حجاب بودیم.

امام‌جمعه دماوند بیان کرد: متاسفانه به دلیل شبیخون فرهنگی، فرهنگ جامعه قدری تغییر یافته است؛ از این رو باید جامعه هدف را بشناسیم.

فتاح‌دماوندی اشاره‌ای به تردد وسایل نقلیه با وجود سرنشینانی که حجاب خود را بر می‌دارند، داشت و تصریح کرد: باید برای دانش‌آموزان، دانشجویان و به طور کلی جوانان، قدم‌های بلندی برداشته شود.

وی ادامه داد: علاوه بر این، ما اعیاد قربان تا غدیر را در پیش داریم که باید آمادگی داشته و قالب‌های هنری را به کار گیریم.

امام جمعه دماوند اضافه کرد: از جمله این برنامه‌ها می‌توان به اجرای تئاتر، سرود، شب شعر، دیدار با خانواده شهدا، برپایی نمایشگاه کتاب، جشنواره‌های ورزشی به ویژه پهلوانی و پرده‌خوانی اشاره کرد.

فتاح‌دماوندی با اشاره به چهلمین سالگرد نماز جمعه در کشور گفت: در این خصوص، برنامه‌های متنوعی در کشور برگزار می‌شود؛ ما نیز باید در سال جاری در راستای پررنگ کردن نقش و کارکرد نماز جمعه اقدامات لازم را انجام دهیم.

وی با تأکید بر توجه به فضای مجازی و متولی آن در دماوند گفت: برخی از مردم در کانال‌های مجازی عضویت دارند و مسؤولان مربوطه باید بر آن نظارت داشته باشند.

امام‌جمعه دماوند گفت: همچنین با توجه به بیانیه گام دوم انقلاب، در هر نشست انقلاب فرهنگی باید یک موضوع از بیانیه مطرح شود.

انتهای پیام/